Определение № 197 от 06.03.2020, Районен съд - Велинград
- Съд
- Районен съд - Велинград
- Дело
- Гражданско дело 1/2020
- Вид
- Определение № 197
- Подписан
- 06.03.2020
- В сила
- 28.05.2020
- Състав
- ЛИЛИЯ ГЕОРГИЕВА ТЕРЗИЕВА ВЛАДИМИРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ гр. Велинград, 06.03.2020 г.
РАЙОНЕН СЪД ВЕЛИНГРАД, ГО, в закрито съдебно заседание на шести март две хиляди и двадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЛИЛИЯ ТЕРЗИЕВА- ВЛАДИМИРОВА като разгледа докладваното от съдия Терзиева-
Владимирова гр. д. № 1/2020 г. по описа на ВРС, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 129, ал. 3 ГПК
С разпореждане № 31/07.01.2020 г., постановено по настоящото дело искова молба, подадена от С.Н.М., e оставена без движение с указания ищецът в едноседмичен срок от връчване на съобщението да изпълни указанията, дадените в обстоятелствената му част.
Видно от отрязък на върнато съобщение, изпратено до ищцата, дадените указания са надлежно съобщени на 22.01.2020 г., чрез процесуалния й представител. В предоставения срок е постъпила молба вх. № 547/29.01.2020 г., която съдът е уважил, като е удължил срока за отстраняване на нередовности, с три седмици, считано от изтичане на първоначалния, а именно от – 29.01.2020 г.. В така предоставения удължен (определение № 119/ 07.02.2020 г.) срок за отстраняване на нередовности, изтекъл на 19.02.2020 г. (работен ден), а и към настоящият момент не са отстранени нередовностите на исковата молба.
Срокът по чл. 129 ГПК е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на ищеца да отстрани недостатъците на исковата си молба, поради което исковата молба следва да бъде върната, а делото прекратено
Така мотивиран и на основание чл. 129, ал.3 ГПК, съдът
О П
Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА на основание чл. 129, ал. 3 искова молба, подадена от С.Н.М..
ПРЕКРАТЯВА производството гр. д. № 1/2020 г., по описа на Велинградски районен съд.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Пазарджишки окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му на молителя.
РАЙОНЕН СЪДИЯ:
ЛИЛИЯ ТЕРЗИЕВА- ВЛАДИМИРОВА