Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 197 от 06.03.2020, Районен съд - Велинград

Съд
Районен съд - Велинград
Дело
Гражданско дело 1/2020
Вид
Определение № 197
Подписан
06.03.2020
В сила
28.05.2020
Състав
ЛИЛИЯ ГЕОРГИЕВА ТЕРЗИЕВА ВЛАДИМИРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ гр. Велинград, 06.03.2020 г.

РАЙОНЕН СЪД ВЕЛИНГРАД, ГО, в закрито съдебно заседание на шести март две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЛИЛИЯ ТЕРЗИЕВА- ВЛАДИМИРОВА като разгледа докладваното от съдия Терзиева-

Владимирова гр. д. № 1/2020 г. по описа на ВРС, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 129, ал. 3 ГПК

С разпореждане № 31/07.01.2020 г., постановено по настоящото дело искова молба, подадена от С.Н.М., e оставена без движение с указания ищецът в едноседмичен срок от връчване на съобщението да изпълни указанията, дадените в обстоятелствената му част.

Видно от отрязък на върнато съобщение, изпратено до ищцата, дадените указания са надлежно съобщени на 22.01.2020 г., чрез процесуалния й представител. В предоставения срок е постъпила молба вх. № 547/29.01.2020 г., която съдът е уважил, като е удължил срока за отстраняване на нередовности, с три седмици, считано от изтичане на първоначалния, а именно от – 29.01.2020 г.. В така предоставения удължен (определение № 119/ 07.02.2020 г.) срок за отстраняване на нередовности, изтекъл на 19.02.2020 г. (работен ден), а и към настоящият момент не са отстранени нередовностите на исковата молба.

Срокът по чл. 129 ГПК е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на ищеца да отстрани недостатъците на исковата си молба, поради което исковата молба следва да бъде върната, а делото прекратено

Така мотивиран и на основание чл. 129, ал.3 ГПК, съдът

О П

Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА на основание чл. 129, ал. 3 искова молба, подадена от С.Н.М..

ПРЕКРАТЯВА производството гр. д. № 1/2020 г., по описа на Велинградски районен съд.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Пазарджишки окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му на молителя.

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

ЛИЛИЯ ТЕРЗИЕВА- ВЛАДИМИРОВА