Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 947 от 15.06.2023, Апелативен съд - Варна

Съд
Апелативен съд - Варна
Дело
Въззивно търговско дело 532/2022
Вид
Разпореждане № 947
Подписан
15.06.2023
В сила
15.06.2023
Състав
Даниела Илиева Писарова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 947 гр. Варна, 15.06.2023 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, III СЪСТАВ, в закрито заседание на петнадесети юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Съдия:

Даниела Ил. Писарова като разгледа докладваното от Даниела Ил. Писарова Въззивно търговско дело № 20223001000532 по описа за 2022 година за да се произнесе взе предвид следното:

В срока за обжалване на постановеното пo делото решение № 62/27.02.2023г. е постъпила касационна жалба (с вх.№ 3073/25.04.2023г.) подадена от ВГ-2 ЕООД - гр.

София, чрез адв. М. (редовно упълномощен с пълномощно на л.21 и сл. от първоинстанционното дело).

С разпореждане №712/02.05.2023г. съдът е оставил без движение касационната жалба. Съобщението ведно с препис от разпореждането е връчено на страната на 25.05.2023г. чрез мл. адв. Т.Т. видно от положения печат и подпис на гърба на отрязъка на съобщението. Приложеното на л. 21 и сл. от първоинстанционното дело пълномощно, с което ВГ-2 ЕООД - гр. София е учредило мандат на адв. Р. М., подал касационната жалба, съдържа оправомощаващо волеизявление за представителство и по отношение на лицето Т.Г.Т.. Ето защо съдията-докладчик приема за редовно връчването на съобщението до страната при условията на чл. 51 ГПК.

Срокът за привеждане на жалбата съобразно законовите изисквания и дадените от съда указания е изтекъл на 01.06.2023г. Към настоящия момент по делото липсват доказателства за предприети от касатора действия по изпълнение указанията на съда, поради което касационната жалба подлежи на връщане поради непривеждането й в съответствие със законовите изисквания в указания за това срок.

Водим от горното, съдът на осн. чл. 286, ал. 1, т. 2 ГПК РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА подадената касационна жалба (вх. № 3073/25.04.2023г.) подадена от ВГ2 ЕООД - гр. София, чрез адв. М..

Разпореждането може да се обжалва пред ВКС на РБ в едноседмичен срок от съобщаването му с частна жалба.

Съдия при Апелативен съд – Варна: _______________________ 1

2