Разпореждане № 141496 от 10.11.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 56659/2023
- Вид
- Разпореждане № 141496
- Подписан
- 10.11.2023
- Състав
- СВЕТОСЛАВ ТИХОМИРОВ СПАСЕНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 410 и сл. · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 141496 гр. София, 10.11.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 160 СЪСТАВ, в закрито заседание на десети ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: СВЕТОСЛАВ Т. СПАСЕНОВ като разгледа докладваното от СВЕТОСЛАВ Т. СПАСЕНОВ Частно гражданско дело № 20231110156659 по описа за 2023 година Производството е по чл. 410 и сл. ГПК
Съдът е сезиран със заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК вх. № 286724/13.10.2023 г., подадено от името на ** срещу *, ЕИК **.
С разпореждане № 128145 от 16.10.2023 г. съдът е оставил без движение заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК вх.
№ 286724/13.10.2023 г., подадено от името на ** срещу *, ЕИК **, като е указал на заявителя, в тридневен срок от съобщението да отстрани нередовностите на заявлението, като представи платежен документ за довнесена държавна такса по сметка на Софийски районен съд за разглеждане на заявлението в размер на още 0,40 лева.
С разпореждане № 128145 от 16.10.2023 г. съдът е предупредил заявителя, че при неизпълнение на указанията в цялост и в срок, заявлението ще бъде отхвърлено.
Препис от разпореждането е надлежно връчен на заявителя на 30.10.2023 г. Тридневният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 02.11.2023 г. /четвъртък – присъствен ден/, като и понастоящем указанията не са изпълнени.
Ето защо настоящата съдебна инстанция намира, че указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени в срок (а и понастоящем), поради което заявлението следва да бъде отхвърлено.
Така мотивиран, съдът
1
РАЗПОРЕДИ:
ОТХВЪРЛЯ заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл.
410 ГПК вх. № 286724/13.10.2023 г., подадено от името на ** срещу *, ЕИК **.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис на заявителя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2