Определение № 2109 от 21.10.2021, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 2280/2021
- Вид
- Определение № 2109
- Подписан
- 21.10.2021
- В сила
- 10.11.2021
- Състав
- ЯНА ДИМИТРОВА КОЛЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.150, т.5,6,7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150, т.5,6,7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150, т.5,6,7 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е
Л Е Н И Е 2109 гр.Бургас, 21.10.2021г.
Административен съд – гр.Бургас, XXII-ри състав, на двадесет и първи октомври през две хиляди и двадесет и първа година в закрито заседание в следния състав:
Съдия: ЯНА КОЛЕВА като разгледа адм.д. №2280 по описа за 2021г., за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по жалба на Д.В.П., с адрес *** против Решение № 1012-02-213# от 03.09.2021г. на Директора на ТП на НОИ.
С разпореждане №4200 от 23.09.2021г. на жалбоподателя е указано, на основание чл.150, т.5,6,7 от АПК, да уточни административният акт с номер, дата, издател, който оспорва, указание в какво се състои незаконосъобразността и в какво се състои искането към съда. Указани са последиците от неизпълнение на указанието, а именно жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.
Видно от разписката към посоченото съобщение, същото е получено на 30.09.2021г. лично от жалбоподателя.
Определеният седмодневен срок е започнал да тече от 01.10.2021г., поради което изтича на 07.10.2021г. По делото не е представено уточнение във връзка с указанията, поради което се налага извода, че недостатъците по жалбата не са били отстранени в срок.
По изложените съображения, поради неизпълнение указанията на съда, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството да се прекрати.
Мотивиран от изложеното, на основание чл.158, ал.3 вр. с чл.151, т.5,6,7 от АПК, Административен съд гр.Бургас, XXII-ри състав
О П Р Е Д Е Л И
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на жалба на Д.В.П., с адрес *** против Решение № 1012-02-213# от 03.09.2021г. на Директора на ТП на НОИ.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело №2280 по описа за 2021 година на Административен съд гр.Бургас.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред
Върховния административен съд в 7- дневен срок от съобщаването му на страните.
СЪДИЯ
: