Определение № 11144 от 03.05.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 11034/2022
- Вид
- Определение № 11144
- Подписан
- 03.05.2022
- Състав
- ЕЛИ ДИМИТРОВА АНАСТАСОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 11144 гр. София, 03.05.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 34 СЪСТАВ, в закрито заседание на трети май през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА като разгледа докладваното от ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА Гражданско дело № 20221110111034 по описа за 2022 година
Производството по делото е образувано по искова молба от ЕМ. Й. СВ..
При извършване на служебна проверка относно допустимостта производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното: на
С разпореждане от 31.03.2022г. съдът е дал указания на ищеца за отстраняване на констатирани в исковата молба нередовности. Указанията на съда и неблагоприятните последици от неизпълнението им са съобщени на процесуалния представител на ищеца на съдебния адрес, посочен от ищеца в ИМ на 12.04.2022г., видно от извършеното отбелязване. При това положение, едноседмичният срок, даден с разпореждането от 31.03.2022г. е изтекъл на 20.04.2022г.
В указания му срок, а и към настоящия момент, ищецът не е изпълнил дадените му указания. Предвид констатираното неизпълнение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да се върне като нередовна, а производството по делото – да се прекрати.
С оглед изложените мотиви, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 34 С-В:
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА исковата молба с вх. № 40525/02.03.2022г., подадена от ЕМ. Й. СВ., с ЕГН **********.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 11034/2022г. по описа на СРС, I ГО, 34 с-в.
Определението може да се обжалва с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Софийски градски съд.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2