Определение № 257 от 06.08.2021, Районен съд - Благоевград
- Съд
- Районен съд - Благоевград
- Дело
- Гражданско дело 1763/2021
- Вид
- Определение № 257
- Подписан
- 06.08.2021
- Състав
- Силвия Георгиева Николова
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 257 гр. Благоевград , 06.08.2021 г.
РАЙОНЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ в закрито заседание на шести август, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател:
Силвия Г. Николова като разгледа докладваното от Силвия Г. Николова Гражданско дело № 20211210101763 по описа за 2021 година
И за да се произнесе , съдът взе предвид следното :
Производството по делото е образувано по искова молба, подадена от ИР. ВЛ. Ч. от гр. срещу фирма „БЕТА 111“ ООД, със седалище и адрес на управление Благоевград, ул. Васил Левски № 61.
С Разпореждане № 384 от 19.07.2021 г. исковата молба по настоящото дело е оставена без движение, поради констатирани нередовности, като съдът е дал указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок за представянето на поправена редовна искова молба.
Съдът е указал на страната, че в случай на неотстраняване на нередовностите на молбата, същата ще бъде върната, а производството по делото – прекратено.
Съобщението с дадените подробни указания от съда за отстраняване на констатираните нередовности, а именно, че подадената искова молба от е оставена без движение, е връчено лично на ищцата на 28.07.2021 г.
В дадения преклузивен срок до изтичането му н а05.08.2021г. по делото не е постъпила поправена искова молба.
По делото с днешна дата е постъпило от страната запитване, по електронната поща, което е докладвано на дежурен съдия. Видно от съдържанието на което обаче до съда не е отправено конкретно искане, и същото е лишено от логически смисъл.
С оглед изложеното , съдът/дежурен съдия/ , като възприе , че срокът за поправяне на молбата е изтекъл на 05.08.2021 г. , и в дадения срок ищцата не е представила поправена искова молба и предвид изложеното към момента, след изтичане на срока за отстраняване констатираните нередовности, исковата молба продължава да бъде нередовна, дежурният съдия в
Гражданското отделение счита, че същата следва да бъде върната на ищеца, а 1 производството по делото следва да бъде прекратено.
Предвид изложеното и на осн. чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА исковата молба, заедно с приложенията към нея на ищеца.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 1763/2021 г. по описа на Районен съд - Благоевград.
Определението подлежи на обжалване пред Окръжен съд - Благоевград в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
Съдия при Районен съд – Благоевград: _______________________ 2