Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2236 от 30.04.2024, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 2278/2023
Вид
Разпореждане № 2236
Подписан
30.04.2024
В сила
30.04.2024
Състав
Николай Свиленов Стоянов

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 2236 гр. Варна, 30.04.2024 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, III СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на тридесети април през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Съдия:

Николай Св. Стоянов като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20233100502278 по описа за 2023 година

Подадена е частна касационна жалба с вх. № 8962/08.04.2024 г. от Х. З.

А. и А. З. А., чрез адв. С. В. срещу решение № 14/08.01.2024 г. по в. гр. дело № 2278/2023 г. по описа на ВОС в частта имаща характер на определение, с което частично е отменено определение № 10424/30.08.2023 г. по гр. дело № 12952/2021 г. по описа на ВРС. С последното е допуснато изменение в частта за разноските на решение № 1911/29.05.2023 г. по същото дело, като вместо него въззивният съд е оставил без уважение искането по чл. 248 от ГПК на Х.

З. А. и А. З. А. за разликата над 13 400 лева до претендираната сума от 13 900 лева.

С Разпореждане № 1810/11.04.2024 г. е предоставена възможност на жалбоподателите да отстранят констатирани нередовности по жалбата.

Препис от разпореждането е надлежно връчен на страните на 17.04.2024 г.

В рамките на указания срок, изтекъл на 24.04.2024 г., а и към настоящия момент, не са отстранени нередовностите на частната касационна жалба, поради което същата следва да бъде върната, на основание чл. 278, ал. 4, вр. чл. 286, ал. 1, т. 2 ГПК.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна касационна жалба с вх. № 8962/08.04.2024 г. от Х. З. А. и А. З. А., чрез адв. С. В. срещу решение № 14/08.01.2024 г. по в. гр. дело № 1

2278/2023 г. по описа на ВОС в частта имаща характер на определение, с което частично е отменено определение № 10424/30.08.2023 г. по гр. дело № 12952/2021 г. по описа на ВРС.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред ВКС, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2