Определение № 260016 от 05.10.2020, Районен съд - Карлово
- Съд
- Районен съд - Карлово
- Дело
- Административно наказателно дело 468/2020
- Вид
- Определение № 260016
- Подписан
- 05.10.2020
- В сила
- 28.11.2020
- Състав
- ГЮРАЙ АЛИЕВ МУРАДОВ
Цитирани разпоредби
- чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
.................. гр.
Карлово, 05.10.2020 г.
Карловският районен съд, трети наказателен състав, в закрито заседание на пети октомври през две хиляди и двадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Гюрай Мурадов
Като разгледа докладваното от съдията НАХД
№ 468 по описа на КРС за 2020 г., за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на глава ІІІ, раздел V от ЗАНН.
С наказателно постановление № ***/**,**,****г. на Директора н.О.д.п.б.н.х. *** А. *** на основание чл.43, ал.2 от ЗХ е наложено административно наказание „имуществена санкция“ в размер на 3000 лева за нарушение на чл.18, ал.1 от ЗХ.
Недоволен от наказателното постановление, представителя на ЕТ - П. Т.А. с ЕГН ********** е подал жалба срещу него.
Съдът, след като се запозна с изложените в жалбата доводи и приложените и изискани документи, намира същата за процесуално недопустима.
Атакуваното наказателно постановление е връчено лично на жалбоподателя по пощата чрез писмо на 15.06.2020г.
На 26.06.2020г. е подадена жалба срещу постановлението, чрез депозирането й в куриерска служба.
Съдът счита, че подадената жалба е процесуално недопустима, тъй като е подадена извън законоустановения срок за обжалване.
Съгласно разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН нарушителят и поискалият обезщетение могат да обжалват наказателното постановление в седемдневен срок от връчването му.
Видно е от разпоредбата, че жалбите срещу наказателните постановления се подават в 7 дневен срок от връчването им. В случая, наказателното постановление е връчено на жалбоподателя на 15.06.2020г., като законоустановения срок за обжалването му е изтекъл на 22.06.2020г. – работен ден. Жалбата е подадена на 26.06.2020г., след като срокът за обжалване вече е бил изтекъл и наказателното постановление е влязло в законна сила.
Предвид обстоятелството, че жалбата е подадена след изтичането на срока регламентиран в чл.59, ал.2 от ЗАНН, то същата следва да бъде оставена без разглеждане поради просрочие, а производството по делото прекратено.
Водим от горното, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на ЕТ „П.А. ***, представлявано от П.Т.А. с ЕГН ********** срещу наказателно постановление № ***/**,**,****г. на Директора н.О.д.п.б.н.х. ***, с което на ЕТ „П.А. ***, на основание чл.43, ал.2 от ЗХ е наложено административно наказание „имуществена санкция“ в размер на 3000 лева за нарушение на чл.18, ал.1 от ЗХ.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № № 468/2020 г., по описа на Районен съд Карлово.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба чрез Районен съд Карлово пред Административен съд Пловдив в 7-дневен срок от датата на получаване на съобщението за изготвянето му.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ:
М.Б