Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260016 от 05.10.2020, Районен съд - Карлово

Съд
Районен съд - Карлово
Дело
Административно наказателно дело 468/2020
Вид
Определение № 260016
Подписан
05.10.2020
В сила
28.11.2020
Състав
ГЮРАЙ АЛИЕВ МУРАДОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№

.................. гр.

Карлово, 05.10.2020 г.

Карловският районен съд, трети наказателен състав, в закрито заседание на пети октомври през две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Гюрай Мурадов

Като разгледа докладваното от съдията НАХД

№ 468 по описа на КРС за 2020 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на глава ІІІ, раздел V от ЗАНН.

С наказателно постановление № ***/**,**,****г. на Директора н.О.д.п.б.н.х. *** А. *** на основание чл.43, ал.2 от ЗХ е наложено административно наказание „имуществена санкция“ в размер на 3000 лева за нарушение на чл.18, ал.1 от ЗХ.

Недоволен от наказателното постановление, представителя на ЕТ - П. Т.А. с ЕГН ********** е подал жалба срещу него.

Съдът, след като се запозна с изложените в жалбата доводи и приложените и изискани документи, намира същата за процесуално недопустима.

Атакуваното наказателно постановление е връчено лично на жалбоподателя по пощата чрез писмо на 15.06.2020г.

На 26.06.2020г. е подадена жалба срещу постановлението, чрез депозирането й в куриерска служба.

Съдът счита, че подадената жалба е процесуално недопустима, тъй като е подадена извън законоустановения срок за обжалване.

Съгласно разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН нарушителят и поискалият обезщетение могат да обжалват наказателното постановление в седемдневен срок от връчването му.

Видно е от разпоредбата, че жалбите срещу наказателните постановления се подават в 7 дневен срок от връчването им. В случая, наказателното постановление е връчено на жалбоподателя на 15.06.2020г., като законоустановения срок за обжалването му е изтекъл на 22.06.2020г. – работен ден. Жалбата е подадена на 26.06.2020г., след като срокът за обжалване вече е бил изтекъл и наказателното постановление е влязло в законна сила.

Предвид обстоятелството, че жалбата е подадена след изтичането на срока регламентиран в чл.59, ал.2 от ЗАНН, то същата следва да бъде оставена без разглеждане поради просрочие, а производството по делото прекратено.

Водим от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на ЕТ „П.А. ***, представлявано от П.Т.А. с ЕГН ********** срещу наказателно постановление № ***/**,**,****г. на Директора н.О.д.п.б.н.х. ***, с което на ЕТ „П.А. ***, на основание чл.43, ал.2 от ЗХ е наложено административно наказание „имуществена санкция“ в размер на 3000 лева за нарушение на чл.18, ал.1 от ЗХ.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № № 468/2020 г., по описа на Районен съд Карлово.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба чрез Районен съд Карлово пред Административен съд Пловдив в 7-дневен срок от датата на получаване на съобщението за изготвянето му.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ:

М.Б