Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 32 от 10.01.2024, Районен съд - Карлово

Съд
Районен съд - Карлово
Дело
Административно наказателно дело 555/2023
Вид
Разпореждане № 32
Подписан
10.01.2024
В сила
20.03.2024
Състав
Анна Петкова Донкова-Кутрова

Цитирани разпоредби

  • чл. 79 ал. 1 · Закон за управление на агрохранителната верига
  • чл. 320 ал. 1 · Наказателен кодекс
  • чл. 320 · Наказателно-процесуален кодекс
  • чл. 320 ал. 1 · Наказателно-процесуален кодекс
  • чл. 323 ал.1 т.1 · Наказателно-процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 32 гр. Карлово, 10.01.2024 г.

РАЙОНЕН СЪД – КАРЛОВО, ІІ-РИ НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на десети януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: Анна П. Донкова-Кутрова като разгледа докладваното от Анна П. Донкова-Кутрова Административно наказателно дело № 20235320200555 по описа за 2023 година установих следното:

Обжалвано е наказателно постановление № 108/21.10.2022г., издадено от директора на ОДБХ П., с което на основание чл. 79 ал. 1 от Закона за управление на агрохранителната верига на Х. С. Б. от гр. С. е наложено административно наказание глоба в размер на 3000 лв.

С оглед разпоредбата на чл. 84 от ЗАНН доколкото в ЗАНН няма особени правила за производството пред съда по разглеждане на жалби срещу наказателни постановления, се прилагат разпоредбите на НПК. Жалбата срещу наказателно постановление е по съществото си въззивна жалба и поради това по отношение на формата и съдържанието й се прилага разпоредбата на чл. 320 от НПК. С разпореждане от 06.11.2023 година съдията-докладчик е констатирал нередовности по същата и е дал указания на жалбоподателя да приведе жалбата си в съответствие с изискванията на чл.

320 ал. 1 от НК, като посочи отправя ли някакво искане до съда във връзка с издаденото наказателно постановление, до кой конкретен съд го подава и в какво се състои искането, ЕГН, тъй като в противен случай същата ще бъде върната и производството прекратено.

Съобщението е редовно връчено на жалбоподателя на 21.12.2023г. В дадения от съда срок по чл. 323 ал.1 т.1 от НПК, изтекъл на 28.12.2023г., а и до момента, жалбоподателят не е отстранил нередовностите по жалбата.

Според императивната норма на чл. 323 ал. 1 т. 1 от НПК съдът връща жалбата, когато тя не отговаря на изискванията по чл. 320 ал. 1 от НПК, ако в 1

7-дневен срок от съобщаването пропускът или несъответствието не бъде отстранено. Тъй като в дадения му съобразно тази разпоредба срок, жалбоподателят не е привел жалбата си в съответствие с дадените указания, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане и бъде върната като нередовна, както и да се прекрати производството по делото.

Водим от горното и на основание чл.84 от ЗАНН във вр. чл.323 ал.1 т.1 във вр. чл. 320 ал.1 от НПК,

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯМ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ и ВРЪЩАМ жалбата на Х. С. Б. от гр.

С. във връзка с наказателно постановление № 108/21.10.2022г., издадено от директора на ОДБХ П., като нередовна.

ПРЕКРАТЯВАМ производството по НАХД № 555/2023г. по описа на Районен съд Карлово.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд, гр.

Пловдив в седмодневен срок от съобщаването му.

Съдия при Районен съд – Карлово: _______________________ 2