Определение № 548 от 25.03.2022, Административен съд - Пазарджик
- Съд
- Административен съд - Пазарджик
- Дело
- Административно дело 1073/2021
- Вид
- Определение № 548
- Подписан
- 25.03.2022
- Състав
- СВЕТОМИР ВИТКОВ БАБАКОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 158 ал.3 изр. 2 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ гр.Пазарджик,
548/25.3.2022г. 2022 год.
В ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПАЗАРДЖИК, осми състав в закрито заседание в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: СВЕТОМИР БАБАКОВ като разгледа докладваното от
Председателя адм. дело № 1073 по описа на съда за 2021 год., за да се произнесе взе предвид следното:
Постъпила е жалба от Община Стрелча, представлявана от кмета си Г. П. против Решение за частично съгласуване на проведена обществена поръчка и налагане на финансова корекция № 03-РД/2026 от 08.07.2021 г. на Зам
Изпълнителния директор на ДФ „Земеделие“.
С определение от 10.03.22 г., съдебното дирене е приключено и делото е обявено за решаване.
В срока по чл. 172, ал. 1 от Административнопроцесуалния кодекс, за произнасяне на съдебното решение, съдът констатира, следното:
С определение № 1701/14.10.21 г. за насрочване на делото в открито съдебно заседание и за разпределение на доказателствената тежест, съдът е указал на жалбоподателя, че в срок до първото по делото съдебно заседание следва да представи доказателства за срочността на жалбата си, предвид обстоятелството, че оспорения акт е връчен на 12.07.21 г., а жалбата е входирана в ДФЗ на 27.07.21 г.
Определението за насрочване на делото е редовно връчено на страната на 18.10.2021 г./видно от разписка на л. 149/.
Изисканите от съда доказателства за срочността на жалбата не са представени нито в първото съдебно заседание, нито до приключване на съдебното дирене, въпреки, че се изрично указани на страната. Ето защо следва да се приеме, че жалбата е просрочена- видно от входящия номер на същата и приложената разписка от куриер/л.6/, жалбата е подадена на 27.07.21 г., а от известието за доставяне/л.33/ е видно, че оспореното решение е връчено на 12.07.2021 г., респективно четиринадесетдневния срок за обжалване на административния акт е изтекъл на 26.07.2021 г./понеделник, присъствен ден/.
Налага се извод, че са налице основанията на чл. 158 ал.3 изр. 2 от АПК- когато нередовностите се открият в хода на производството, съдът прекратява делото.
Ето защо следва да бъде отменено определението, с което е приключено съдебното дирене и е даден ход по същество, като се постанови определение, с което се прекратява настоящото производство.
Водим от горното и на осн. чл. 253 от Гражданския процесуален кодекс (ГПК), и чл. 158 ал.3 от АПК, Административен съд Пазарджик,
О П Р Е Д Е Л И :
ОТМЕНЯ ОПРЕДЕЛЕНИЕТО, с което в съдебното заседание на 10.03.2021 г. е приключено съдебното дирене и е даден ход на устните състезания.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело
1073/21 г. по описа на Административен съд Пазарджик.
Препис от определението да се връчи на ответника и жалбоподателя.
Определението подлежи на обжалване частна жалба в седмодневен срок пред ВАС.
СЪДИЯ:/п/