Разпореждане № 144 от 04.01.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 54250/2021
- Вид
- Разпореждане № 144
- Подписан
- 04.01.2022
- Състав
- ПЛАМЕН ИВАНОВ ШУМКОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 414 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 144 гр. София, 04.01.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 33 СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти януари през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ Частно гражданско дело № 20211110154250 по описа за 2021 година
Производството по делото е образувано по повод постъпило заявление за издаване на заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК от „И С К“ ООД против Ц. Д. П..
По делото е издадена заповед за изпълнение на парично задължение от 24.09.2021 г., като от длъжника е постъпила частна жалба в частта, касаеща размера на адвокатското възнаграждение.
При администрирането на депозираната жалба, съдът с разпореждане № е указал на жалбоподателя, че в едноседмичен срок от получаване на съобщението следва да представи доказателство за внесена държавна такса по сметка на СГС в размер на 15,00 лева.
Разпореждането, с което съдът е дал указания за отстраняване на нередовността, е връчено на жалбоподателя на 22.11.2021 г., като едноседмичният срок за изпълнение на указанието е изтекъл на 29.11.2021 г. /чл. 60, ал. 4 ГПК/ - понеделник /присъствен ден/. На жалбоподателя изрично е указано, че при неизпълнение на указанието, частната жалба ще бъде върната. Към настоящия момент не са представени доказателства за отстраняване на констатираната нередовност.
Поради гореизложеното и на основание чл. 275, ал. 2 вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК съдът намира, че подадената частна жалба следва да бъде върната.
Мотивиран от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба с вх. № 72388 от 19.10.2021 г. по описа на СРС, обективирана във Възражение по чл. 414 ГПК, подадена от Ц. Д. П..
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред Софийски градски съд.
Делото да се докладва след влизане на разпореждането в законна сила.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2