Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 9664 от 02.03.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 65072/2021
Вид
Определение № 9664
Подписан
02.03.2024
Състав
ИРИНА СТОЕВА СТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 9664 гр. София, 02.03.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 24 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ИРИНА СТ. СТОЕВА като разгледа докладваното от ИРИНА СТ. СТОЕВА Гражданско дело № 20211110165072 по описа за 2021 година

Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.

Постъпила е молба с вх. № 244148/31.08.2023 г. с искане по чл. 248 от ГПК за допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., постановено по настоящото дело и с което съдът е върнал исковата молба и е прекратил произовдството.

Съгласно разпоредбата на чл. 248, ал. 1 от ГПК „В срока за обжалване, а ако решението е необжалваемо - в едномесечен срок от постановяването му, съдът по искане на страните може да допълни или да измени постановеното решение в частта му за разноските.“. В молбата се иска допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., което е подлежало на обжалване в едноседмичен срок от получаване на препис от същото и което е било указано в диспозитива на съдебния акт. Видно от данните по делото, на 08.08.2023 г. ответникът чрез пълномощника му е получил препис от определението, а молбата с искането по чл. 248 от ГПК е подадена по пощата на 30.08.2023 г., т.е. след едноседмичния срок за обжалване, изтекъл на 15.08.2023 г. (работен ден).

Следователно молбата се явява подадена след преклузивния срок и същата следва да бъде оставена без разглеждане.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба с вх. № 244148/31.08.2023 г. с искане по чл. 248 от ГПК, подадена от Т. К. М., чрез адв. Т. Д. - М., за допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., постановено по настоящото дело.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски 1 градски съд в едноседмичен срок от получаване на препис от същото.

ДА СЕ ИЗПРАТИ препис от определението на страните.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2