Определение № 9664 от 02.03.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 65072/2021
- Вид
- Определение № 9664
- Подписан
- 02.03.2024
- Състав
- ИРИНА СТОЕВА СТОЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 9664 гр. София, 02.03.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 24 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ИРИНА СТ. СТОЕВА като разгледа докладваното от ИРИНА СТ. СТОЕВА Гражданско дело № 20211110165072 по описа за 2021 година
Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.
Постъпила е молба с вх. № 244148/31.08.2023 г. с искане по чл. 248 от ГПК за допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., постановено по настоящото дело и с което съдът е върнал исковата молба и е прекратил произовдството.
Съгласно разпоредбата на чл. 248, ал. 1 от ГПК „В срока за обжалване, а ако решението е необжалваемо - в едномесечен срок от постановяването му, съдът по искане на страните може да допълни или да измени постановеното решение в частта му за разноските.“. В молбата се иска допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., което е подлежало на обжалване в едноседмичен срок от получаване на препис от същото и което е било указано в диспозитива на съдебния акт. Видно от данните по делото, на 08.08.2023 г. ответникът чрез пълномощника му е получил препис от определението, а молбата с искането по чл. 248 от ГПК е подадена по пощата на 30.08.2023 г., т.е. след едноседмичния срок за обжалване, изтекъл на 15.08.2023 г. (работен ден).
Следователно молбата се явява подадена след преклузивния срок и същата следва да бъде оставена без разглеждане.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба с вх. № 244148/31.08.2023 г. с искане по чл. 248 от ГПК, подадена от Т. К. М., чрез адв. Т. Д. - М., за допълване на Определение № 25064/17.07.2023 г., постановено по настоящото дело.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски 1 градски съд в едноседмичен срок от получаване на препис от същото.
ДА СЕ ИЗПРАТИ препис от определението на страните.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2