Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1222 от 06.01.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 10501/2024
Вид
Разпореждане № 1222
Подписан
06.01.2026
В сила
06.01.2026
Състав
ЛОРА ЛЮБОМИРОВА ДИМОВА ПЕТКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 130 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1222 гр. София, 06.01.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 88 СЪСТАВ, в закрито заседание на шести януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: ЛОРА ЛЮБ. ДИМОВА

ПЕТКОВА като разгледа докладваното от ЛОРА ЛЮБ. ДИМОВА ПЕТКОВА Гражданско дело № 20241110110501 по описа за 2024 година

С определение № 46376/06.11.2025 г., постановено по настоящото дело на основание чл.

130 ГПК е върната исковата молба и е прекратено произовдството по делото, със същия съдебен акт е отменено и определение от 22.11.2024 г. в частта, с която на ищеца Е. Д. М. е допусната правна помощ.

Поради деловоден пропуск постановения съдебен акт е връчен на адв. И. Ю. на 17.11.2025 г. и по делото е постъпила частна жалба с вх. № 383683/24.11.2025 г. Съдът намира, че адв.

Ю. не е легитимиран да подаде предявената частната жалба. Същият не е страна по делото, нито е процесуален представител, доколкото определението за допуснатата правна помощ е отменено.

Определение № 46376/06.11.2025 г. е връчено лично на ищеца на 24.11.2025 г. и в законоустановения срок, изтекъл на 01.12.2025 г. не е постъпила частна жалба, респективно определението е влязло в сила.

Водим от горното, съдът намира, че подадената частна жалба следва да бъде върната като недопустима.

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 383683/24.11.2025 г. като недопустима.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от връчването му лично на Е. Д. М..

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1