Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 161 от 31.01.2022, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Административно наказателно дело 349/2022
Вид
Определение № 161
Подписан
31.01.2022
В сила
10.02.2022
Състав
ПЛАМЕНА НИКОЛОВА СЪБЕВА

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 161 гр. Бургас, 31.01.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, XXI СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи януари през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: ПЛАМЕНА Н. СЪБЕВА като разгледа докладваното от ПЛАМЕНА Н. СЪБЕВА Административно наказателно дело № 20222120200349 по описа за 2022 година

Производството по делото е по реда на чл. 59- 63 от ЗАНН и е образувано по жалба на ХР. Г. К. срещу Наказателно постановление № 21-0769-005485/22.12.2021 г., издадено от началник група към ОД на МВР – Бургас Сектор „Пътна полиция“. Видно от приложеното към преписката наказателно постановление, предмет на обжалване в настоящото производство, същото е било връчено лично на жалбоподателката на 06.01.2022 г.

Следователно от 06.01.2022 г. е започнал да тече седемдневният срок за обжалване по чл.59, ал.2 от ЗАНН, който е изтекъл на 14.01.2022 г. Жалбата е била подадена на 19.01.2022 г. , т.е. след изтичане на законоустановения срок за обжалване. От материалите в преписката не става ясно дали жалбата е била подадена по пощата или директно при АНО, но независимо от това в жалбата е посочено, че същата е била изготвена на 18.01.2022 г., която дата отново е след изтичане на 7-дневен срок за обжалване.

С оглед изложеното съдът приема, че липсва надлежно сезиране, тъй като жалбата е недопустима като подадена след изтичане на срока по чл.59, ал.2 ЗАНН, което съставлява самостоятелно основание за недопустимост на производството. Жалбата като недопустима следва да бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство прекратено.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба, подадена от ХР. Г. К. срещу Наказателно постановление № 21-0769-005485/22.12.2021 г., издадено от началник група към ОД на МВР – Бургас Сектор „Пътна полиция“.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 349 по описа на РС – Бургас за 2022г.

1

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщаването му на страните пред Административен съд- Бургас.

Вярно с оригинала!

АР

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________

2