Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 5997 от 22.04.2026, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 2165/2026
Вид
Определение № 5997
Подписан
22.04.2026
В сила
13.05.2026
Състав
Александър Валентинов Цветков

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 5997 гр. Варна, 22.04.2026 г.

РАЙОНЕН СЪД – ВАРНА, 7 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори април през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Александър В. Цветков като разгледа докладваното от Александър В. Цветков Гражданско дело № 20263110102165 по описа за 2026 година

Производството е образувано по иск с правно основание чл. 341 и сл.

ГПК, вр. чл. 34 ЗС, предявен от М. Д. В., ЕГН **********, с постоянен адрес гр. София, чрез пълномощника си адв. Т. В. Г., срещу Н. П. Я., ЕГН **********, С. П. И., ЕГН 4505141274, Р. Т. Р., ЕГН **********, А. Д. Е.,

ЕГН **********, Н. Д. К., ЕГН **********, Д. Т. К., ЕГН **********, и Н. Т.

К., ЕГН ********** — за делба на недвижими имоти.

С Разпореждане № 7524 от 25.03.2026 г. по настоящото дело са дадени конкретни указания на ищцата за отстраняване на нередовностите в депозираната искова молба, а именно: да индивидуализира имотите, чиято делба се претендира, като ги посочи и в петитума; да заяви дали претендира делба на идеални части и дали всички участници в съсобствеността са посочени като ответници; да посочи придобивно основание на наследодателя по отношение на делбените имоти; да наведе обосновани твърдения относно изчисляването на квотите по отношение на гаража; да представи актуални скици и схеми на всички претендирани имоти. Указани са и последиците при неизпълнение в предоставения срок.

Разпореждането е връчено на процесуалния представител на ищцата — адв. Т. Г. — на 03.04.2026 г., като едноседмичният срок за изпълнение е изтекъл на 10.04.2026 г. Нито в дадения от съда срок, нито до настоящия момент констатираните нередовности на исковата молба са отстранени.

Съдът е дал на ищцата ясни и конкретни указания, определил е едноседмичен срок за изпълнението им и изрично е предупредил, че при неизпълнение в срок производството по делото ще бъде прекратено.

При тези обстоятелства са налице предпоставките на чл. 129, ал. 3 от ГПК за прекратяване на производството по делото.

Воден от изложеното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

1

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 2165/2026 г. по описа на Районен съд — Варна, образувано по иск с правно основание чл. 341 и сл.

ГПК, вр. чл. 34 ЗС, предявен от М. Д. В., ЕГН **********, с постоянен адрес гр. София, чрез пълномощника си адв. Т. В. Г., срещу Н. П. Я., ЕГН **********, С. П. И., ЕГН 4505141274, Р. Т. Р., ЕГН **********, А. Д. Е.,

ЕГН **********, Н. Д. К., ЕГН **********, Д. Т. К., ЕГН **********, и Н. Т.

К., ЕГН **********, поради неотстраняване в срок на нередовностите на исковата молба, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК .

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му на страните, на основание чл. 129, ал. 3, изр. второ ГПК.

Съдия при Районен съд – Варна: _______________________ 2