Акт от 09.09.2022, Административен съд - Русе
- Съд
- Административен съд - Русе
- Дело
- 28/2022
- Подписан
- 09.09.2022
Цитирани разпоредби
- чл. 213а · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал. 1, изр. второ · Административнопроцесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ гр.Русе, ……………..
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд-Русе, II-ри състав, в закрито заседание на 09 септември през две хиляди двадесет и втора година, в състав:
СЪДИЯ: Спас Спасов като разгледа докладваното от съдията адм. д. № 28 по описа за 2022 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл. 213а от АПК.
Образувано е по касационна жалба на Г.Т. ***, срещу решение № 23/28.07.2022 г. по адм. д. № 28/2022 г. по описа на Административен съд – Русе.
Поради констатирани нередовности съдът е дал указания с разпореждане от 24.08.2022 г. за внасяне на държавна такса в размер на 5 лв. по сметка на Върховния административен съд, както и за приподписване на касационната жалба от адвокат с приложено пълномощно за представителство пред ВАС, алт. одвокатът да приподпише депозирания в АС екземпляр.
Изрично е било указано на касационния жалбоподател, че при неизпълнение на дадените указания в срок и в цялост касационната жалба ще бъде върната.
С писмо от 26.08.2022 г. по делото са депозирани, в изпълнение на указанията (още преди връчването им) квитанция за заплатената държавна такса и приподписан екземпляр на жалбата от адв. Димова, но не е приложено пълномощно за овластяването й, поради което указанията се явяват частично изпълнени, а не в цялост, каквото е изискването на закона.
Указанията са били редовно връчени на
01.09.2022 г. Срокът за изпълнението им е изтекъл на 08.09.2022 г. – четвъртък, присъствен ден, като до изтичането му не е представено пълномощно за приподписването, каквото е било указанието на съда.
Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 1, изр. второ от АПК, предвиждаща, че когато нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста.
По изложените съображения Административен съд – Русе, ІІ-ри състав
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩАМ касационна жалба с вх. № 3355/2022 г. по описа на АС-Русе, подадена от Г.Т.Т.
Разпореждането може да се обжалва в 7-дневен срок от съобщаването му на страните пред Върховен административен съд СЪДИЯ: