Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 04.12.2019, Административен съд - Сливен

Съд
Административен съд - Сливен
Дело
445/2019
Подписан
04.12.2019
В сила
18.12.2019

Цитирани разпоредби

  • чл. 138, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е №

Гр.

Сливен, 04.12.2019 г.

В И М Е Т О

Н А Н А Р О Д А

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито заседание на четвърти декември две хиляди и деветнадесета година в състав:

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ : СВЕТЛАНА ДРАГОМАНСКА

Като разгледа докладваното от съдията административно дело № 445/2019 година по описа на съда, за да се произнесе, съобрази

Производството е образувано по жалба на Д.Н.Н. ***, изпратена от РДСП – Сливен.

С разпореждане от 06.11.2019 г. на съдията – докладчик по делото, жалбата е оставена без движение, на основание чл. 158, ал. 1 от АПК във връзка с чл. 150, ал. 1, т. 5, т. 6 и т. 7 и с чл. 151, т. 3 от АПК, като на оспорващата е указано в 7–дневен срок, считано от получаване на съобщението, да отстрани нередовностите на жалбата, като означи обжалвания административен акт, да конкретизира оспорването си, като уточни в какво се състои незаконосъобразността на акта, който оспорва, да конкретизира искането си и в същия срок представи по делото документ за платена държавна такса в размер на 10.00 лв. по сметка на Административен съд гр. Сливен.

Оспорващата е предупредена, че при неизпълнение в срок на указанията на съда, жалбата й ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено. Съобщение с препис от разпореждането е връчено лично на Д.Н.Н. срещу подпис на 14.11.2019 г. С цитираното разпореждане, надлежно връчено, за оспорващата е възникнало задължението в 7 – дневен срок да отстрани нередовностите, подробно и изрично посочени от съда.

Видно от датата на връчване, 7 – дневният срок, в който е следвало да бъдат отстранени нередовностите по подадената жалба, е изтекъл на 21.11.2019 г.

- присъствен ден. В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение оспорващата не е изпълнила задължителните указания на съда.

С оглед изложеното, съдът счита, че са налице условията в разпоредбата на чл. 158 ал. 3 от АПК за оставяне без разглеждане на жалбата на Д.Н.Н., а производството по делото – прекратено, поради неотстраняване в указания срок на нередовностите на жалбата. В този смисъл е и практиката на ВАС на РБ - Определение № 921 от 23.01.2019 г. на ВАС по адм. д. № 15268/2018 г., 5-членен с-в.

Водим от изложените мотиви и на основание чл. 158, ал. 3, във връзка с чл. 158, ал. 1 и чл. 151, т. 3 от АПК, Административен съд Сливен О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д.Н.Н. ***, изпратена от РДСП – Сливен.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 445/2019 година по описа на Административен съд Сливен.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд на РБългария в 7 – дневен срок от съобщаването му.

На основание чл. 138, ал.1 от АПК, препис от определението да се изпрати на страните.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: