Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 122 от 04.06.2020, Районен съд - Котел

Съд
Районен съд - Котел
Дело
Гражданско дело 46/2020
Вид
Определение № 122
Подписан
04.06.2020
Състав
ЙОВКА ЖЕЛЯЗКОВА БЪЧВАРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.63, ал.1 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

Номер 122 04.06.2020 г., град КОТЕЛ

В ИМЕТО НА НАРОДА

РАЙОНЕН

СЪД КОТЕЛ, граждански състав, на

04.06.2020 г., в закрито съдебно заседание, в следния състав:

СЪДИЯ :

ЙОВКА БЪЧВАРОВА като разгледа докладваното от съдията Йовка Бъчварова гражданско дело № 46 по описа за 2020 г., за да се произнесе, взе предвид следното :

С разпореждане от 12.02.2020 г. съдът е указал на ищеца, че в едноседмичен срок следва да изпълни конкретно дадени указания. С определение от 11.03.2020 г. даденият срок е удължен с две седмици, които са започнали да текат на 10.03.2020г. Срокът е бил спрян по силата на разпоредбата на чл.3, т.1 от Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на НС от 13.03.2020г., и за преодоляване на последиците (обн, ДВ, бр.

24.03.2020г, в сила от 13.03.2020г.) и § 13 от ПЗР на ЗИД на ЗЗдр (ДВ, бр. 44 от 2020 г., в сила от 14.05.2020 г.). Срокът е изтекъл на

01.06.2020г. На 02.01.2020 г. по електронната поща е постъпила молба от пълномощника на ищеца, изпратена на 01.06.2020г., в която се прави искане за следващо удължаване на дадения срок, тъй като даденият не бил достатъчен за изпълнение на указанията. Съдът констатира, че се касае до искане за удължаване на законоустановен срок, изхождащо от легитимирано за това лице и преди изтичане на дадения срок. Съдът следва да даде на ищеца допълнителен едноседмичен срок, в който да изпълни указанията на съда.

Предвид гореизложеното и на основание чл.63, ал.1 от ГПК, съдът О П Р Е

Д Е Л И :

ДАВА нов ЕДНОСЕДМИЧЕН срок на ищеца по гражданско дело № 46 по описа на РС Котел за 2020 г., в който да изпълни указанията на съда, дадени с разпореждане от 12.02.2020 г.

УКАЗВА на ищеца, че новият едноседмичен срок започва да тече от изтичане на първоначалния срок, т.е. от 02.06.2020 г.

ПРЕДУПРЕЖДАВА ищеца, че при неизпълнение на задължението в дадения срок производството по делото ще бъде прекратено.

ПРЕДУПРЕЖДАВА ищеца, че следващи молби за удължаване на срока няма да бъдат уважавани.

С

Ъ Д И Я :