Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1483 от 13.05.2022, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 838/2022
Вид
Определение № 1483
Подписан
13.05.2022
В сила
22.06.2022
Състав
ДАРИНА НЕДЕЛЧЕВА РАЧЕВА ГЕНАДИЕВА

Цитирани разпоредби

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№………………

Гр. Варна, 13.05.2022 година

Административен съд – Варна, ІІІ състав, в закрито заседание на тринадесети май две хиляди двадесет и втора година, като разгледа докладваното от съдия Дарина РАЧЕВА административно дело № 838/22 г. по описа на съда, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба от Д.Т.Н. ***, срещу писмо рег. № ДОИ 22000031ВН_005ВН/28.03.2022 г., с което е предоставена обществена информация по заявление вх. № ДОИ22000031ВН/08.03.2022 г. В жалбата се твърди, че информацията е непълна, неточна и завоалирана.

С разпореждане

№ 4831/11.04.2022 г. съдът е дал на жалбоподателката възможност да внесе д.т. за производството, като е дал срок и е указал, че при неизпълнение производството по жалбата ще бъде прекратено.

Разпореждането е връчено на Н. лично на 15.04.2022 г., срокът за отстраняване на нередовността е изтекъл на 26.04.2022 г. (първи работен ден след изтичане на седмодневния срок на 22.04.2022 г. – неработен ден). В указания срок и до настоящия момент указанията на съда не са изпълнени. Следователно нередовността на жалбата по чл. 151, т. 3 от АПК не е отстранена, което налага прекратяване на производството по нея.

Предвид гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК съдът ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА адм.д. № 838/22 г. по описа на Административен съд – Варна Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ: