Акт от 16.11.2023, Административен съд - Разград
- Съд
- Административен съд - Разград
- Дело
- 167/2023
- Подписан
- 16.11.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 137, ал. 3, изр. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 215, т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 231 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 235а, изр. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 236 · Административнопроцесуален кодекс
Разпореждане
№ 336 по входящ номер No 1544 от 10.10.2023
Разград, 16.11.2023 г.
Административният съд - Разград
- IV състав, в закрито заседание в състав:
Съдия:
ЮЛИЯНА
ЦОНЕВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 167 / 2023 г. по описа на Административен съд - Разград, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 231 във вр. с чл. 213а, ал. 1, изр. 2 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).
Постъпила е частна жалба вх.№ 4180/04.10.2023г. по
Вх.регистър на Окръжен съд-Разград, препратена по компетентност на Административен съд-Разград с вх.№ 1544/10.10.2023г. от Р.В.Б., с настоящ адрес в Р. И., електронен адрес*******@gmail.com, против постановеното по делото Определение № 70 от 26.09.2023г. на Административен съд – Разград, същата частна жалба препратена и от Върховен административен съд – негов вх.№ 14235/05.10.2023г., ведно с указания по Разпореждане от 06.10.2023г. относно администриране на жалбата при условията на чл. 213а, ал. 1 от АПК и изпълнение на процедурата, предвидена в чл. 213а, ал.
2 във вр. с чл. 215, т. 4 във връзка с чл. 231 и чл. 236 от АПК.
С
Разпореждане от 23.10.2023г., постановено в настоящото производство, жалбата е оставена без движение, като на основание чл. 231 във връзка с чл. 213а, ал. 1 от АПК, е определен на жалбоподателя Р.В.Б., 7-дневен срок от съобщаването да отстрани констатирана нередовност на касационната жалба в следния смисъл:
1.На основание чл. 231 във връзка чл. 213, т. 3 във вр. с чл. 235а, изр. 1 от АПК, ДА ВНЕСЕ по сметка на Върховен аминистративен съд сумата от 30.00 (тридесет) лева – дължима държавна такса по касационното производство.
Отправено е и предупреждение, че при неотстраняване в срок на констатираната нередовност на частната жалба, следва връщането й, на основание чл. 231 във вр. с чл. 213а, ал. 1, изр. 2 от АПК.
Съобщението с указанията на съда е изпратено на 23.10.2023г., в
15:51 часа, на посочения от жалбоподателката Р.В.Б. електронен адрес: *******@gmail.com и тъй като в 7-дневен срок от изпращането му не е изтеглено от адресата, с Разпореждане № 325 от 31.10.2023г., съдът е разпоредил, на основание чл. 137, ал. 3, изр. 2 от АПК, съобщението ДА СЕ СЧИТА за редовно връчено на 31.10.2023г. – първия ден след изтичането на срока за изтеглянето му.
По този начин и считано от посочената дата определеният от съда срок за отстраняване нередовността на частната жалба е изтекъл на 07.11.2023г.
В указания срок и към днешна дата посочената нередовност на жалбата не е отстранена – не е заплатена дължимата ДТ по сметка на Върховния административен съд .
Въз основа на така изложеното от фактическа страна, от правна страна, съдът прецени следното:
Налице са основанията на чл. 231 във вр. с чл. 213а, ал. 1, изр. 2 от АПК, частната жалба, сезирала настоящото производство, да бъде върната на подателя й поради неотстраняване на констатираната от съда нередовност на същата.
Воден от горното, Административен съд-Разград
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА, на основание чл. 231 във вр. с чл. 213а, ал. 1, изр. 2 от АПК, частна жалба вх.№ 4180/04.10.2023г. по Вх.регистър на Окръжен съд-Разград, препратена по компетентност на Административен съд-Разград с вх.№ 1544/10.10.2023г. от Р.В.Б., с настоящ адрес в Р. И., електронен адрес: *******@gmail.com, против постановеното по делото Определение № 70 от 26.09.2023г. на Административен съд – Разград, същата частна жалба препратена и от Върховен административен съд – негов вх.№ 14235/05.10.2023г.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на жалбоподателката.
Съдия: