Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1533 от 14.03.2023, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Търговско дело 25/2022
Вид
Разпореждане № 1533
Подписан
14.03.2023
В сила
14.03.2023
Състав
Цветелина Георгиева Хекимова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1533 гр. Варна, 14.03.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Цветелина Г. Хекимова като разгледа докладваното от Цветелина Г. Хекимова Търговско дело № 20223100900025 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Постъпила е въззивна жалба с вх. № 3734/13.02.2023 г. от „Стройпроект - Инвест“ ЕООД, със седалище гр. Варна, подадена чрез пълномощника адв. Н. С., срещу постановеното по делото решение № 22 от 16.01.2023 г.

С разпореждане от 16.02.2023г. производството е оставено без движение, като е указано на жалбоподателя в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите по жалбата, като представи доказателства за внесена държавна такса в размер на 1255,26 лева по сметка на Варненски апелативен съд съгласно чл. 18, ал. 1, вр. с чл. 1 от Тарифата за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК.

Указано е в разпореждането, че при неотстраняване в срок на нередовността жалбата ще бъде върната на основание чл. 262, ал. 2, т.2 ГПК.

Съобщението е редовно връчено на жалбоподателя на 28.02.2023г. чрез адв.Н.С., упълномощен процесуален представител. Като взе предвид, че посоченият в разпореждането срок е изтекъл на 07.03.2023г., нередовностите не са отстранени и не е постъпила молба за продължаване на срока, поради което съдът намира, че на основание чл.262, ал.2 от ГПК въззивната жалба следва да бъде върната на жалбоподателите.

Водим от горното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 3734/13.02.2023 г. от „Стройпроект - Инвест“ ЕООД, със седалище гр. Варна, подадена чрез пълномощника адв. Н. С., срещу постановеното по делото решение № 22 от 16.01.2023 г.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Варненски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на страните.

1

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2