Разпореждане № 1533 от 14.03.2023, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 25/2022
- Вид
- Разпореждане № 1533
- Подписан
- 14.03.2023
- В сила
- 14.03.2023
- Състав
- Цветелина Георгиева Хекимова
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 1533 гр. Варна, 14.03.2023 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Цветелина Г. Хекимова като разгледа докладваното от Цветелина Г. Хекимова Търговско дело № 20223100900025 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Постъпила е въззивна жалба с вх. № 3734/13.02.2023 г. от „Стройпроект - Инвест“ ЕООД, със седалище гр. Варна, подадена чрез пълномощника адв. Н. С., срещу постановеното по делото решение № 22 от 16.01.2023 г.
С разпореждане от 16.02.2023г. производството е оставено без движение, като е указано на жалбоподателя в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите по жалбата, като представи доказателства за внесена държавна такса в размер на 1255,26 лева по сметка на Варненски апелативен съд съгласно чл. 18, ал. 1, вр. с чл. 1 от Тарифата за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК.
Указано е в разпореждането, че при неотстраняване в срок на нередовността жалбата ще бъде върната на основание чл. 262, ал. 2, т.2 ГПК.
Съобщението е редовно връчено на жалбоподателя на 28.02.2023г. чрез адв.Н.С., упълномощен процесуален представител. Като взе предвид, че посоченият в разпореждането срок е изтекъл на 07.03.2023г., нередовностите не са отстранени и не е постъпила молба за продължаване на срока, поради което съдът намира, че на основание чл.262, ал.2 от ГПК въззивната жалба следва да бъде върната на жалбоподателите.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 3734/13.02.2023 г. от „Стройпроект - Инвест“ ЕООД, със седалище гр. Варна, подадена чрез пълномощника адв. Н. С., срещу постановеното по делото решение № 22 от 16.01.2023 г.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Варненски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на страните.
1
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2