Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1220 от 03.07.2026, Окръжен съд - Перник

Съд
Окръжен съд - Перник
Дело
Въззивно частно гражданско дело 240/2026
Вид
Разпореждане № 1220
Подписан
03.07.2026
Състав
КРИСТИАН БОЖИДАРОВ ПЕТРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 261 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.275 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 313 · Наказателен кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1220 гр. Перник, 03.07.2026 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ПЕРНИК, ТРЕТИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ

СЪСТАВ, в закрито заседание на трети юли през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Съдия:

КРИСТИАН Б. ПЕТРОВ като разгледа докладваното от КРИСТИАН Б. ПЕТРОВ Въззивно частно гражданско дело № 20261700500240 по описа за 2026 година за да се произнесе взе предвид следното:

Постъпила в деловодството на ВКС е частна касационна жалба с вх.№ 51171/11.05.2026 г. от Е. Д. М., против определение № 383 от 17.04.2026 г. по в.ч.гр.д.

№ 240/2026 г. по описа на Окръжен съд Перник. С разпореждане на Председателя на ВКС жалбата е изпратена за администриране в Окръжен съд – Перник.

В изпълнение на задълженията си по администриране на депозираната по делото частна касационна жалба, съгласно разпоредбата на чл. 275, ал. 2, във вр. с чл.

261 от ГПК, въззивният съд констатира, че жалбата е подадена в срок, но към нея не са представени доказателства за внесената по сметка на Върховен касационен съд държавна такса в размер на 7,67 евро при подаване на частната касационна жалба.

С подадената частна касационна жалба е направено искане за предоставяне на правна помощ ползване на служебен защитник по настоящото производство.

След запознаване с изложеното в жалбата, въззивната инстанция установи, че към същата не е приложена Декларация за материално и гражданско състояние по образец с обективирано в декларацията изявление за знание на наказателната отговорност по чл. 313 от НК.

С разпореждане № 975 от 29.05.2026 г., съдът е оставил без движение производството и е указал на жалбоподателя да отстрани констатираните нередовности, като предостави по делото доказателства в изпълнение на дадените указания.

Видно от разписката за връчване, препис от разпореждането е получен лично от Е. М. на 08.06.2026 г. Законоустановеният срок е започнал да тече на 08.06.2026 г. и е изтекъл на 15.06.2026 г. включително.

1

В указания срок не са изпълнени указанията на съда, поради което частна касационна жалба с вх.№ 51171/11.05.2026 г. от Е. Д. М., против определение № 383 от 17.04.2026 г. по в.ч.гр.д. № 240/2026 г. по описа на Окръжен съд Перник следва да бъде върната.

Водим от изложеното и на осн. чл.275 от ГПК вр. чл.262, ал.2, т 2 от ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

В Р Ъ Щ А частна касационна жалба с вх.№ 51171/11.05.2026 г. от Е. Д. М., против определение № 383 от 17.04.2026 г. по в.ч.гр.д. № 240/2026 г. по описа на Окръжен съд Перник.

Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му пред Апелативен съд - София.

Препис от разпореждането да се връчи на жалбоподателя на посочения съдебен адрес.

Съдия при Окръжен съд – Перник: _______________________ 2