Определение № 265 от 14.06.2022, Административен съд - Ямбол
- Съд
- Административен съд - Ямбол
- Дело
- Административно дело 169/2022
- Вид
- Определение № 265
- Подписан
- 14.06.2022
- В сила
- 23.06.2022
- Състав
- ДИМИТРИНКА ХРИСТОВА СТАМАТОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 265/14.6.2022 г.
Ямболският административен съд, първи състав, в закрито заседание на четиринадесети юни две хиляди двадесет и втора година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ДИМИТРИНКА СТАМАТОВА при секретаря В. Митева, разгледа докладваното от съдията адм. д. № 169 по описа за 2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба с вх. № 1441/27.25.2022 г., подадена от И.Р.К., с която се иска заплащане на обезщетение за претърпени вреди.
С разпореждане № 430 от 31.05.2022 г. исковата молба е оставена без движение, като на оспорващия е даден 7 – дневен срок да отстрани на констатираните от съда нередовности, а именно:
1. Да представи документ за внесена държавна такса в размер на 10 лева по сметката на ЯАС;
2. Да уточни исковата си молба, като посочи ответника по иска си, какви вреди претендира – имуществени или неимуществени и в какво се изразяват същите; периодът, за който се претендират неимуществени вреди, както и претендираният размер за всеки вид вреди поотделно.
К. е уведомен лично за дадените от съда указания на 03.06.2022 г., но в посочения 7 – дневен срок, който е изтекъл на 10.06.2020 г. (присъствен ден), същият не е изпълнил нито едно от тях. Това не е сторил и към настоящия момент.
Предвид изложеното ЯАС, първи състав намира, че производството по делото, като образувано въз основа на нередовна и непоправена в дадения от съда срок искова молба, следва да бъде прекратено.
Водим от горното и на основание чл. 158, ал.3 АПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ исковата молба с вх. № 1441/27.05.2022 г., подадена от И.Р.К. и
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 169 по описа на Я А С за 2022 г.
Определението ПОДЛЕЖИ на обжалване с частна жалба пред
ВАС в 7 – дневен срок от получаване на съобщението, че е изготвено.
СЪДИЯ: /п/не се чете