Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 265 от 14.06.2022, Административен съд - Ямбол

Съд
Административен съд - Ямбол
Дело
Административно дело 169/2022
Вид
Определение № 265
Подписан
14.06.2022
В сила
23.06.2022
Състав
ДИМИТРИНКА ХРИСТОВА СТАМАТОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 265/14.6.2022 г.

Ямболският административен съд, първи състав, в закрито заседание на четиринадесети юни две хиляди двадесет и втора година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ДИМИТРИНКА СТАМАТОВА при секретаря В. Митева, разгледа докладваното от съдията адм. д. № 169 по описа за 2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по искова молба с вх. № 1441/27.25.2022 г., подадена от И.Р.К., с която се иска заплащане на обезщетение за претърпени вреди.

С разпореждане № 430 от 31.05.2022 г. исковата молба е оставена без движение, като на оспорващия е даден 7 – дневен срок да отстрани на констатираните от съда нередовности, а именно:

1. Да представи документ за внесена държавна такса в размер на 10 лева по сметката на ЯАС;

2. Да уточни исковата си молба, като посочи ответника по иска си, какви вреди претендира – имуществени или неимуществени и в какво се изразяват същите; периодът, за който се претендират неимуществени вреди, както и претендираният размер за всеки вид вреди поотделно.

К. е уведомен лично за дадените от съда указания на 03.06.2022 г., но в посочения 7 – дневен срок, който е изтекъл на 10.06.2020 г. (присъствен ден), същият не е изпълнил нито едно от тях. Това не е сторил и към настоящия момент.

Предвид изложеното ЯАС, първи състав намира, че производството по делото, като образувано въз основа на нередовна и непоправена в дадения от съда срок искова молба, следва да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл. 158, ал.3 АПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ исковата молба с вх. № 1441/27.05.2022 г., подадена от И.Р.К. и

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 169 по описа на Я А С за 2022 г.

Определението ПОДЛЕЖИ на обжалване с частна жалба пред

ВАС в 7 – дневен срок от получаване на съобщението, че е изготвено.

СЪДИЯ: /п/не се чете