Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 416 от 04.03.2022, Административен съд - Пазарджик

Съд
Административен съд - Пазарджик
Дело
Административно дело 45/2022
Вид
Определение № 416
Подписан
04.03.2022
В сила
22.03.2022
Състав
МАРИАНА ДИМИТРОВА ШОТЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.129,ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.118 · Кодекс за социално осигуряване

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 416/4.3.2022г.

Административен съд-Пазарджик, І състав, в закрито заседание, проведено на четвърти март 2022 г. по АД № 45 по описа на съда за 2022 година, председателствано от СЪДИЯ : МАРИАНА ШОТЕВА за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.118 КСО.

Делото е образувано по жалба на А.З.М. ***,

ЕГН ********** против Решение

№1012-12-359#1/20.12.2021г. на Директора на ТП на НОИ – Пазарджик.

При проверка редовността на жалбата съдът установи, че същата е нередовна на основание чл. 151, т. 3 от АПК, тъй като не е внесена дължимата държавна такса по сметка на Административен съд – Пазарджик.Съобщението, че жалбата е оставена без движение, в което са посочени задълженията на молителя, е връчено на същия, на 03.02.2022г.-лично. В законоустановения 7-дневен срок, изтекъл на 11.02.2022г., нередовностите на жалбата не са отстранени, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.

Ето защо, на основание чл. 144 от АПК, във вр. С чл.129,ал.3 от ГПК съдът О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на А.З.М. ***, ЕГН ********** против Решение №1012-12-359#1/20.12.2021г. на Директора на ТП на НОИ – Пазарджик.

ПРЕКРАТЯВА производството по АД № 45/22 г. по описа на Административен съд – Пазарджик, І състав.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщението до страните с частна жалба пред ВАС.

СЪДИЯ:/п/