Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 260047 от 20.04.2022, Окръжен съд - Стара Загора

Съд
Окръжен съд - Стара Загора
Дело
Търговско дело 42/2014
Вид
Решение № 260047
Подписан
20.04.2022
Състав
ИВАНЕЛА АТАНАСОВА КАРАДЖОВА

Цитирани разпоредби

Р Е Ш Е Н И Е

Номер 20.04.2022 година град С.З.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

ОКРЪЖЕН

СЪД - ГР. С.З. ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ

На

20.04. 2022 година

В закрито заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ИВАНЕЛА КАРАДЖОВА

СЕКРЕТАР:

Като разгледа докладваното от съдията КАРАДЖОВА

Търг.д.

№ 42 по описа за 2014 година, за да се произнесе съобрази:

С определение №260185/06.04.22 г. съдът е указал на кредиторите на “А.П.” ЕООД - гр.С.З. (в несъстоятелност), с ЕИК *** да внесат по особената синдишка сметка на дружеството в “Ю.Б.” АД с IBAN: ***, BIC: ***. (осем хиляди лева), необходима за покриване на разноските по несъстоятелността, включително и за възнаграждение на синдика, в едноседмичен срок от обявяване на определението в ТР и РЮЛНЦ и в същият срок да се представи по т.д. № 42/2014г. по описа на СтОС платежен документ за изплащане на посочената сума с предупреждението, че при невнасяне на сумата ще бъдат приложени последиците на чл.632 ал.1 ТЗ.

Определението е обявено в ТР при АВ на 06.04.2022г., от която дата кредиторите на несъстоятелното дружество се считат за уведомени.

Срокът за предплащане на определените разноски за издръжка на масата на несъстоятелността е изтекъл на 13.04.2022г. В този срок, а и до настоящият момент кредиторите не са изразили готовност за предплащане на разноски.

При липсата на налично имущество и парични средства за покриване на необходимите разноски, производството по несъстоятелност следва да бъде спряно по арг. на чл.632, ал.5 във вр. с чл.632, ал.1 от ТЗ.

Водим от горното и на основание чл. 632, ал.5 във връзка с чл.632, ал.1 от ТЗ, Окръжен съд – гр. С.З.

Р Е Ш И :

СПИРА производството по несъстоятелност на “А.П.” ЕООД - гр.С.З. (в несъстоятелност), с ЕИК *** РЕШЕНИЕТО подлежи на незабавно изпълнение, като за целта препис от него да се изпрати на Агенцията по вписванията за вписване в ТР.

РЕШЕНИЕТО може да бъде обжалвано в

7-дневен срок от вписването му в ТР пред П. апелативен съд.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: