Решение № 260047 от 20.04.2022, Окръжен съд - Стара Загора
- Съд
- Окръжен съд - Стара Загора
- Дело
- Търговско дело 42/2014
- Вид
- Решение № 260047
- Подписан
- 20.04.2022
- Състав
- ИВАНЕЛА АТАНАСОВА КАРАДЖОВА
Цитирани разпоредби
- чл.632 ал.1 · Търговски закон
- чл.632, ал.5 · Търговски закон
Р Е Ш Е Н И Е
Номер 20.04.2022 година град С.З.
В ИМЕТО
НА НАРОДА
ОКРЪЖЕН
СЪД - ГР. С.З. ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ
На
20.04. 2022 година
В закрито заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ИВАНЕЛА КАРАДЖОВА
СЕКРЕТАР:
Като разгледа докладваното от съдията КАРАДЖОВА
Търг.д.
№ 42 по описа за 2014 година, за да се произнесе съобрази:
С определение №260185/06.04.22 г. съдът е указал на кредиторите на “А.П.” ЕООД - гр.С.З. (в несъстоятелност), с ЕИК *** да внесат по особената синдишка сметка на дружеството в “Ю.Б.” АД с IBAN: ***, BIC: ***. (осем хиляди лева), необходима за покриване на разноските по несъстоятелността, включително и за възнаграждение на синдика, в едноседмичен срок от обявяване на определението в ТР и РЮЛНЦ и в същият срок да се представи по т.д. № 42/2014г. по описа на СтОС платежен документ за изплащане на посочената сума с предупреждението, че при невнасяне на сумата ще бъдат приложени последиците на чл.632 ал.1 ТЗ.
Определението е обявено в ТР при АВ на 06.04.2022г., от която дата кредиторите на несъстоятелното дружество се считат за уведомени.
Срокът за предплащане на определените разноски за издръжка на масата на несъстоятелността е изтекъл на 13.04.2022г. В този срок, а и до настоящият момент кредиторите не са изразили готовност за предплащане на разноски.
При липсата на налично имущество и парични средства за покриване на необходимите разноски, производството по несъстоятелност следва да бъде спряно по арг. на чл.632, ал.5 във вр. с чл.632, ал.1 от ТЗ.
Водим от горното и на основание чл. 632, ал.5 във връзка с чл.632, ал.1 от ТЗ, Окръжен съд – гр. С.З.
Р Е Ш И :
СПИРА производството по несъстоятелност на “А.П.” ЕООД - гр.С.З. (в несъстоятелност), с ЕИК *** РЕШЕНИЕТО подлежи на незабавно изпълнение, като за целта препис от него да се изпрати на Агенцията по вписванията за вписване в ТР.
РЕШЕНИЕТО може да бъде обжалвано в
7-дневен срок от вписването му в ТР пред П. апелативен съд.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: