Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 712 от 30.04.2020, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
Административно дело 2793/2019
Вид
Определение № 712
Подписан
30.04.2020
В сила
01.07.2020
Състав
ЛИЛИЯ АЛЕКСАНДРОВА

Цитирани разпоредби

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр.Бургас, № 712 /30.04.2020г.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД гр.Бургас, в закрито заседание на тридесети април, през две хиляди и двадесета година, в състав:

СЪДИЯ:

ЛИЛИЯ АЛЕКСАНДРОВА като разгледа адм.д.№ 2793 по описа за 2019г., за да се произнесе съобрази следното:

Производството е образувано по жалба на Г.Н.Д..

В з.з. на 22.11.2019г. съдът е оставил жалбата без движение с подробни указания жалбоподателят в седем дневен срок от съобщаването да изправи нередовности, конкретно посочени в разпореждането – да представи доказателство за платена д.т. в размер на 10 лв., да посочи кой акт обжалва, в какво твърди, че се състои неговата незаконосъобразност, какво е искането му до съда.

Съобщението с дадените указания е връчено на адреса посочен в жалбата, където е било прието лично от жалбоподателя на 20.12.2019г.

Законоустановеният 7-дневен срок за отстраняване на нередовностите изтича на 27.12.2019г.

– петък, присъствен ден, като указанията не са изпълнени до настоящия момент.

Съдът намира, че са налице условията на АПК за прекратяване на съдебното производство по адм.дело №2793/2019г. поради неотстраняване на нередовностите на жалбата в срок, което е процесуална пречка за продължаване на съдопроизводството по делото.

По изложените съображения и на основание чл.158, ал.3, във вр. чл.151, т.3 и 4 от АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на Г.Н.Д., като нередовна.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.

№2793/2019г. по описа на Административен съд гр.Бургас.

Определението, може да се обжалва с частна жалба пред ВАС на РБългария в 7-дневен срок от съобщаването му.

СЪДИЯ: