Акт от 26.01.2018, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- 19326/2017
- Подписан
- 26.01.2018
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 422, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал.4 · Граждански процесуален кодекс
- чл.61, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№……/26.01.2018г. гр.Варна
ВАРНЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКА КОЛЕГИЯ, ХLVI - ти състав в закрито заседание, проведено на двадесет и шести януари през две хиляди и осемнадесета година, в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: ДЕНИЦА ДОБРЕВА като разгледа гр.д. № 19326 по описа за 2017г. на
Варненски районен съд, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба от „Е.М.“ ЕООД, чрез адв.
Маврова, с която срещу Д.М.Т. е предявен иск с правно основание чл. 422, ал. 1 ГПК.
С разпореждане
№56853 от 29.12.2017г. производството по делото е оставено без движение, като на ищеца е указано да отстрани по сезирането, като представи доказателства за внесена държавна такса в размер на 75 лева в седмичен срок от съобщението. Със същото разпореждане е посочена последицата на прекратяване на производството при неизпълнение на указанията на съда.
В указания едноседмичен срок, изтекъл на 19.01.2018г., съобразно правилото на чл. 60, ал.4 вр. чл.61, ал.2 ГПК както и до настоящия момент ищецът не е отстранил посочените нередовности.
С оглед на изложеното и на основание чл.129, ал.3 ГПК образувано производството следва да бъде прекратено, като недопустимо.
Предвид прекратяване на производството по чл. 422, ал.1 ГПК, съдът намира, че издадената по ч.гр.д.№11435/2017 на ВРС,46-ти състав заповед за изпълнение следва да се обезсили от настоящия състав / т.13 от Тълкувателно решение №4/18.06.2014 г. на ВКС ОСГТК по т.д.4/2013 г./.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 19326 по описа на Варненски районен съд за 2017г., 46-ми състав, на осн.чл.129, ал.3 ГПК.
ОБЕЗСИЛВА заповед за изпълнение №6375/10.08.2017г., издадена по ч.гр.д№ 11435/2017г. по описа на ВРС, 46-ти състав.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на страните с частна жалба, пред Варненски окръжен съд.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: