Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260368 от 28.09.2021, Окръжен съд - Шумен

Съд
Окръжен съд - Шумен
Дело
Гражданско дело 81/2021
Вид
Разпореждане № 260368
Подписан
28.09.2021
Състав
ТЕОДОРА ЕНЧЕВА ДИМИТРОВА

Цитирани разпоредби

Р

А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 260368 гр. Шумен, 28.09.2021 г.

Шуменски окръжен съд, в закрито заседание на двадесет и осми септември две хиляди двадесет и първа година, в състав

СЪДИЯ: Т. Димитрова като разгледа докладваното от съдия Т. Димитрова гр.д. № 81 по описа за 2021 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Делото е образувано по искова молба, депозирана от К.В.К., ЕГН **********, с настоящ адрес ***, в която излага, че във връзка със запорно съобщение по изп.д. № 2017876040276 на ЧСИ Д.З., връчено му от работодател на 22.12.2020 г. и изпратено в срок възражение по същото дело, в което е възразил за изтичане на давност, ЧСИ не признал погасените по давност задължения и му отговорил, че не е компетентен да се произнася по давностния срок и постановява прекратяване на делото на основание чл.433, ал.1, т.8 от ГПК. Тъй като получил постановлението на 03.02.2021 г. и тъй като съдия изпълнителят не признава изтичането на давностния срок, депозира установителен иск и моли съдът да установи изтекла ли е погасителната давност.

С разпореждане № 260136/10.03.2021 г. съдът е оставил исковата молба без движение на основание чл.129, ал.2, вр. ал.1, вр. чл.127, ал.1, т.2, т.3, т.4 и т.5 и чл.128, т.2 и т.3 от ГПК.

Съобщението за без движение е връчено на ищеца на 19.03.2021 г..

С молба от 25.03.2021 г. ищецът е поискал продължаване на предоставения му срок за изправяне на исковата молба, като с разпореждане от същата дата съдът е продължил срока с 14 дни от изтичане на първоначалния.

С молба от 21.04.2021 г. ищецът е поискал възстановяване на срока по чл.129, ал.2 от ГПК.

С определение № 260216/06.07.2021 г. съдът е оставил без уважение молбата за възстановяване на срок за изправяне нередностите на исковата молба.

С определение № 260217/06.07.2021 г. съдът е постановил връщане на исковата молба като нередовна и е прекратил производството по делото.

На 19.07.2021 г. ищецът е изпратил до Апелативен съд – Варна въззивна частна жалба срещу посоченото по-горе определение № 260216/06.07.2021 г., постъпила в ШОС на 27.07.2021 г.

С разпореждане № 260328 от 28.07.2021 г. въззивната частна жалба е оставена без движение, като на жалбоподателя е предоставен едноседмичен срок от датата на уведомлението за изправяне на нередности по чл.260, т.4 и чл.261, т.4 от ГПК. Съобщението за без движение е връчено на адресата на 02.08.2021 г.. С молба от 09.08.2021 г. жалбоподателят е поискал продължаване на срока, като с определение № 260351/03.09.2021 г. искането му е уважено и срокът е продължен с 14 дни, считано от изтичане на първоначалния. Продълженият срок за изправяне нередностите на въззивната частна жалба е изтекъл на 23.08.2021 г., към която дата и до настоящия момент те не са отстранени.

Като съобрази изложеното, съдът намери, че е налице основанието по чл.262, ал.2, т.2, вр. ал.1, вр. чл.275, ал.2 от ГПК за връщане на въззивната частна жалба като нередовна.

Водим от горното,

Р А

З П О

Р Е Д

И :

ВРЪЩА депозираната от К.В.К. въззивна частна жалба срещу определение № 260216/06.07.2021 г. по гр.д. № 81/2021 г. по описа на Окръжен съд – Шумен.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Апелативен съд – Варна, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: