Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 137 от 17.10.2019, Софийски окръжен съд

Съд
Софийски окръжен съд
Дело
Търговско дело 241/2017
Вид
Решение № 137
Подписан
17.10.2019
Състав
ЯНИТА ДИМИТРОВА ЯНКОВА

Цитирани разпоредби

Р Е

Ш Е Н

И Е № 137 гр. София, 17.10.2019 год.

В И М Е Т О

Н А Н А Р О Д А

Софийски окръжен съд, търговско отделение, V-ти състав, в закрито заседание на седемнадесети октомври през две хиляди и деветнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЯНИТА ЯНКОВА като разгледа докладваното от съдията т.д. по несъстоятелност № 241 по описа за 2017 година на СОС и за да се произнесе, взе предвид следното :

С решение № 49 от 18.04.2018г. постановено по настоящото дело съдът е ОБЯВИЛ, на чл.608, ал.1, т.1 от ТЗ, неплатежоспособността на „М.С.” ЕООД, с ЕИК., със седалище и адрес на управление *** с начална дата

07.06.2016 год.; ОТКРИЛ е производство по несъстоятелност на „М.С.” ЕООД, с ЕИК ., със седалище и адрес на управление ***; ДОПУСНАЛ е обезпечение чрез налагане на общ запор и възбрана върху цялото имущество на „М.С.” ЕООД, с ЕИК ., със седалище и адрес на управление ***; ПОСТАНОВИЛ е прекратяване на дейността на предприятието на „М.С.” ЕООД, с ЕИК., със седалище и адрес на управление ***; ОБЯВЯВИЛ е „М.С.” ЕООД, с ЕИК ., със седалище и адрес на управление *** в несъстоятелност; ДОПЪЛНИЛ е фирмата на търговеца с добавката „в несъстоятелност”, а именно – „М.– в несъстоятелност” ЕООД, с ЕИК ., със седалище и адрес на управление *** и е СПРЯЛ производството по т.д.н. № 241/2017 год. на Софийски окръжен съд. Решението е обявено в Търговския регистър при АВп на

18.04.2019г.

С молба от 19.04.2019г. кредиторът в производството - „Ц.К.Б.“ АД, с ЕИК ., със седалище и адрес на управление ***, представлявано от изпълнителния директор Г. К. и прокуриста Т. А.е поискал възобновяване на осн. чл.632, ал.2 от ТЗ на производството по горното дело, спряно на осн. чл.632, ал.5 във вр. с ал.1 от ТЗ с решение № 49/18.04.2018 год.

Молбата е неоснователна, поради което следва да се остави без уважение. Същата е депозирана по делото в деня следващ изтичането на срока визиран в разпоредбата на чл.632, ал.2 от ТЗ. Едногодишния срок визиран в посочената законова норма е започнал да тече на 18.04.2018г., когато решението на съда е обявено в ТР при АВп и е изтекъл на същата дата през 2019г., т.е. в края на работния ден на 18.04.2019г. – чл.60, ал.2 от ГПК.

С оглед на изложеното, съдът

Р Е Ш И :

ОСТАВЯ БЕЗ УВАЖЕНИЕ молбата на кредитора в производството - „Ц.К.Б.“ АД, с ЕИК . за възобновяване на осн. чл.632, ал.2 от ТЗ на производството по т.д.н. № 241 по описа за 2017 год. на СОС, спряно на осн. чл.632, ал.5 във вр. с ал.1 от ТЗ с решение № 49/18.04.2018 год.

РЕШЕНИЕТО, на осн. чл.633, ал.1 от ТЗ, подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд в 7-дневен срок от вписването му в търговския регистър.

СЪДИЯ :