Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 15.06.2023, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
872/2023
Подписан
15.06.2023

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 1483 от 15.06.2023 г., гр. Бургас

Бургаският административен съд, седемнадесети състав, на петнадесети юни две хиляди двадесет и трета година в закрито заседание в следния състав:

Председател:

Атанаска Атанасова като разгледа докладваното от съдията Атанасова административно дело № 872 по описа за 2023 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по повод постъпила жалба с вх. № 5079/16.05.2023 г., подадена от К.Ч.К. ***. В жалбата се сочи, че в скица, издадена от СГКК- Бургас по повод заявление с вх. № 01-178340-28.03.2023 г., е допусната правописна грешка.

С разпореждане № 2147 от 17.05.2023 г. жалбата е оставена без движение и на жалбоподателя са дадени указания да отстрани в 7-дневен срок от съобщението допуснати нередовности на същата, както следва: да посочи кой е сезираният съд; да конкретизира обжалвания административен акт и искането си към съда; да представи доказателство за заплатена държавна такса в размер на 10 лева по сметката на Административен съд- Бургас. Съобщението за тези указания е връчено на жалбоподателката на 29.05.2023 г., видно от приложената разписка за връчване. В определения 7-дневен срок, изтекъл на 05.06.2023 г. (присъствен ден) указанията не са изпълнени. Ето защо, на основание чл. 158, ал. 3 от АПК нередовната жалба следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати.

Мотивиран от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата с вх. № 5079/16.05.2023 г., подадена от К.Ч.К. ***.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело № 872/2023 г. по описа на Административен съд- Бургас.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред тричленен състав на Административен съд- Бургас в 7-дневен срок от връчване на съобщението.

Съдия: