Определение № 2614 от 30.06.2017, Районен съд - Плевен
- Съд
- Районен съд - Плевен
- Дело
- Гражданско дело 3412/2017
- Вид
- Определение № 2614
- Подписан
- 30.06.2017
- В сила
- 13.07.2017
- Състав
- ДИЯНА АТАНАСОВА НИКОЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.149 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.159 т.5 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.34 · Закон за собствеността и ползването на земеделските земи
- чл.34 ал.1 · Закон за собствеността и ползването на земеделските земи
- чл.34 ал.2 · Закон за собствеността и ползването на земеделските земи
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ гр.Плевен, 30.06.2017г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
ПЛЕВЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД, III-ти граждански състав, в закрито съдебно заседание на 30.06.2017година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИЯНА НИКОЛОВА като разгледа докладваното от съдия НИКОЛОВА гр.д. №3412/2017г. по описа на съда, за да се произнесе взема предвид:
Делото е образувано въз основа на депозирана жалба от С.С.П.,***, против отказ н.К.н.О.П. за издаване на заповед по чл.34 от ЗСПЗЗ, против И.В.Ц.от ***, обективиран изрично в писмо изх. № ЗИГ 94С-1509-1/29.08.2016г.
Видно е, че въз основа на така входираното искане е постановен изричен отказ от страна на Община Плевен за издаване на индивидуален административен акт, който отказ е обективиран в писмо изх. № ЗИГ 94С-1509-1/29.08.2016г.
– предмет на настоящето производство, приложено на л.19 от делото. Съдът констатира, че жалбоподателят П. е надлежно уведомен за постановеният отказ, чрез писмо с обратна разписка, връчено му лично на дата 02.09.2016г. Видно от поставения върху жалбата щемпел се установява, че същата е депозирана на дата 10.11.2016г.
Съобразно нормата на чл.34 ал.2 от ЗСПЗЗ, заповедта на ***или отказът да се издаде такава, подлежи на обжалване по реда на АПК. Нормата на чл.149 ал.1 от АПК, визира 14- дневен срок от съобщаването на акта, в който същият може да се обжалва пред съда. В случая безспорно е налице изричен отказ н.К.н.О.П. обективиран в посочено писмо, получен от страната на посочената дата - 02.09.2016г, поради което, срокът за неговото обжалване, е изтекъл на дата 16.09.2016г. Подаването на жалбата след този срок я прави просрочена и процесуално недопустима.
Воден от горното, съдът
Р А З П О Р Е Д И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ на основание чл.159 т.5 от АПК жалба на С.С.П., ЕГН **********,***, против изричен отказ н.К.н.О.П. за издаване на заповед на основание чл.34 ал.1 от ЗСПЗЗ, обективиран в Писмо изх. №ЗИГ- 94С-1509-1/29.08.2016г., като ПРОСРОЧЕНА и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №3412/17год. по описа на ПлРС.
Разпореждането може да бъде обжалвано пред
Административен съд-Плевен с частна жалба, в 7-мо дневен срок от съобщението до страните.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: