Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1289 от 08.06.2026, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Административно дело 318/2026
Вид
Определение № 1289
Подписан
08.06.2026
Състав
Десислава Табакова

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1289

Кюстендил, 08.06.2026 г.

Административният съд - Кюстендил - VI състав, в закрито заседание на осми юни две хиляди двадесет и шеста година в състав:

СЪДИЯ:

ДЕСИСЛАВА ТАБАКОВА

Като разгледа докладваното от съдия ДЕСИСЛАВА ТАБАКОВА административно дело № 20267110700318 / 2026 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба на В. П. К. от [населено място], срещу заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 26-4332-000509/03.02.2026 г. на полицейски инспектор към отдел "Пътна полиция" - СДВР. С жалбата е направено искане за спиране изпълнението на оспорената заповед.

С разпореждане на съда № 1110 от 18.05.2026 г., поради констатирани нередовности на жалбата по чл. 151, т. 2 и т. 3 АПК, същата е оставена без движение, като на жалбоподателя е указано в 7-дневен срок от получаване на съобщението да внесе държавна такса в размер на 5.11 евро (пет евро и единадесет цента) по сметката на Административен съд – Кюстендил и да представи като доказателство по делото платежния документ, както и да представи пълномощно за подписалия жалбата адвокат за осъществяване на процесуално представителство пред Административен съд – Кюстендил. С посоченото разпореждане жалбоподателя е предупреден, че при неизпълнение на дадените указания в срок и в цялост, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Видно от приложената по делото разписка, съобщението е връчено редовно на 27.05.2026 г. Определеният седмодневен срок за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 03.06.2026 г., сряда – присъствен ден. По делото до посочения срок, вкл. и към настоящия момент не е налице изпълнение на указанията на съда, поради което се налага изводът, че нередовностите по жалбата не са отстранени в срок и в цялост. Поради нередовност на подадената жалба съдът не следва да разглежда и искането за спиране изпълнението на оспорената заповед.

По изложените съображения и на основание чл. 158, ал. 3 АПК, Административен съд – Кюстендил,

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на В. П. К. от [населено място], срещу заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 26-4332-000509/03.02.2026 г. на полицейски инспектор към отдел "Пътна полиция" - СДВР.

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ искането на В. П. К. от [населено място] за спиране изпълнението на оспорената заповед.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 318/2026 г. по описа на Административен съд - Кюстендил.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

СЪДИЯ: