Определение № 8 от 08.02.2021, Административен съд - Кюстендил
- Съд
- Административен съд - Кюстендил
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 33/2021
- Вид
- Определение № 8
- Подписан
- 08.02.2021
- В сила
- 23.02.2021
- Състав
- ГАЛИНА АТАНАСОВА СТОЙЧЕВА, НИКОЛЕТА АНТОНОВА КАРАМФИЛОВА, АСЯ ТОДОРОВА СТОИМЕНОВА
Цитирани разпоредби
- чл.211, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.63, ал.1, изр.2 · Закон за административните нарушения и наказания
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е № 8 гр.Кюстендил, 08.02.2021год.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд – Кюстендил, в закрито съдебно заседание на осми февруари през две хиляди двадесет и първа година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГАЛИНА СТОЙЧЕВА
ЧЛЕНОВЕ: НИКОЛЕТА КАРАМФИЛОВА
АСЯ СТОИМЕНОВА като разгледа докладваното от съдия Стойчева КАНД № 33 по описа за 2021год., за да се произнесе, взе предвид:
Производството по делото е образувано по касационна жалба на Областна дирекция на МВР - Кюстендил, представлявана от директора ст. комисар Е.С., против решение № 260097 на Районен съд – Дупница от 25.11.2020г. по АНД № 999/2020г., с което е отменен електронен фиш серия К, № 3794794, издаден от ОД на МВР – Кюстендил.
Съдът, като извърши проверка за допустимостта на касационната жалба, констатира, че същата е просрочена. Оспореното решение на районния съд е съобщено на касационния жалбоподател на 01.12.2020г., видно от разписката на л.48 от първоинстанционното дело, която е връчена на М.Г.на длъжност системен оператор в ОДМВР. Касационната жалба е изпратена по пощата на 17.12.2020г., което обстоятелство се установява с приемо-предавателен протокол № 119, представен от касатора с писмо рег. № 113900-522/03.02.2021г.
При изложените обстоятелства, съдът счита, че касационната жалба е подадена извън срока по чл.211, ал.1 от АПК, приложим с оглед правилото по чл.63, ал.1, изр.2 от ЗАНН, който е изтекъл на 15.12.2020г., вторник, присъствен ден. Правото на касационно оспорване е преклудирано поради изтичане на законоустановения срок за упражняването му. Следва оставяне на жалбата без разглеждане като процесуално недопустима и прекратяване на производството по делото.
Водим от горното и на осн. чл.215, т. 3 вр. с чл.211, ал.1 АПК вр. с чл.63, ал.1 ЗАНН,
Административният съд
О
П
Р Е Д
Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на Областна дирекция на МВР - Кюстендил срещу решение № 260097 на Районен съд – Дупница от 25.11.2020г. по АНД № 999/2020г.
ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
Определението да се съобщи на страните чрез изпращане на преписи от същото.
Председател:
Членове: 1.
2.