Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 8 от 08.02.2021, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Касационно административно наказателно дело 33/2021
Вид
Определение № 8
Подписан
08.02.2021
В сила
23.02.2021
Състав
ГАЛИНА АТАНАСОВА СТОЙЧЕВА, НИКОЛЕТА АНТОНОВА КАРАМФИЛОВА, АСЯ ТОДОРОВА СТОИМЕНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.211, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.63, ал.1, изр.2 · Закон за административните нарушения и наказания

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е № 8 гр.Кюстендил, 08.02.2021год.

В

ИМЕТО НА НАРОДА

Административен съд – Кюстендил, в закрито съдебно заседание на осми февруари през две хиляди двадесет и първа година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГАЛИНА СТОЙЧЕВА

ЧЛЕНОВЕ: НИКОЛЕТА КАРАМФИЛОВА

АСЯ СТОИМЕНОВА като разгледа докладваното от съдия Стойчева КАНД № 33 по описа за 2021год., за да се произнесе, взе предвид:

Производството по делото е образувано по касационна жалба на Областна дирекция на МВР - Кюстендил, представлявана от директора ст. комисар Е.С., против решение № 260097 на Районен съд – Дупница от 25.11.2020г. по АНД № 999/2020г., с което е отменен електронен фиш серия К, № 3794794, издаден от ОД на МВР – Кюстендил.

Съдът, като извърши проверка за допустимостта на касационната жалба, констатира, че същата е просрочена. Оспореното решение на районния съд е съобщено на касационния жалбоподател на 01.12.2020г., видно от разписката на л.48 от първоинстанционното дело, която е връчена на М.Г.на длъжност системен оператор в ОДМВР. Касационната жалба е изпратена по пощата на 17.12.2020г., което обстоятелство се установява с приемо-предавателен протокол № 119, представен от касатора с писмо рег. № 113900-522/03.02.2021г.

При изложените обстоятелства, съдът счита, че касационната жалба е подадена извън срока по чл.211, ал.1 от АПК, приложим с оглед правилото по чл.63, ал.1, изр.2 от ЗАНН, който е изтекъл на 15.12.2020г., вторник, присъствен ден. Правото на касационно оспорване е преклудирано поради изтичане на законоустановения срок за упражняването му. Следва оставяне на жалбата без разглеждане като процесуално недопустима и прекратяване на производството по делото.

Водим от горното и на осн. чл.215, т. 3 вр. с чл.211, ал.1 АПК вр. с чл.63, ал.1 ЗАНН,

Административният съд

О

П

Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на Областна дирекция на МВР - Кюстендил срещу решение № 260097 на Районен съд – Дупница от 25.11.2020г. по АНД № 999/2020г.

ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Определението да се съобщи на страните чрез изпращане на преписи от същото.

Председател:

Членове: 1.

2.