Определение № 4 от 16.07.2020, Административен съд - Видин
- Съд
- Административен съд - Видин
- Дело
- Касационно частно административно наказателно дело 108/2020
- Вид
- Определение № 4
- Подписан
- 16.07.2020
- В сила
- 16.07.2020
- Състав
- БОРИС ОГНЯНОВ БОРИСОВ, НЕЛИ СТЕФАНОВА ДОНЧЕВА, НИКОЛАЙ ПЕТРОВ ВИТКОВ
Цитирани разпоредби
- чл.230 · Административнопроцесуален кодекс
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВИДИН
ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 4-РЗ гр. Видин,
16.07.2020 г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд – Видин, административнонаказателен състав в закрито заседание на шестнадесети юли през две хиляди и двадесета година в състав:
Председател:
Нели Дончева
Членове:
Николай Витков
Борис Борисов при секретаря и в присъствието на прокурора като разгледа докладваното от съдия
Борис Борисов
Касационно АНД №
108 по описа за
2020 година и за да се произнесе, съобрази следното:
Постъпила е частна касационна жалба вх. № 1743/15.07.2020г. от А.М. К. и В.М.П. ***. В същата се обжалва определение № 77 от 19.06.2020г. по НАХД № 115/20г.по описа на РС Белоградчик, с което е прекратено производството по делото.
Иска се да бъде отменено горното определение, като се изтъкват мотиви за незаконосъобразност.
Административен съд Видин, като взе предвид събраните по делото доказателства, доводите на страните и посочените касационни основания в жалбата, намира следното:
Частната жалба е подадена в установения в чл.230 АПК срок и от субекти, които има интерес от обжалване, поради което е допустима.
От данните по делото във връзка с оплакванията в жалбата, Административния съд намира, че същата е неоснователна по следните съображения:
С обжалваното определение РС Белоградчик е прекратил производството по АНД № 115/20г. поради недопустимост, като е приел, че жалбоподателите не са спазили указания им срок за отстраняване на нередовности на жалбата им срещу наказателни постановления.
Видно от писмените доказателства по делото жалбата на А.М. К. и В.М.П. е неясна относно предмета на обжалване.
РС е дал тридневен срок за отстраняване на нередовности на 29.05.2020г. На 05.06.2020г. П. е получил лично съобщението, а на същата дата К. е отказала да го получи.
Указаният три дневен срок е изтекъл на 08.06.2020г./работен ден/, което е видно от пощенското клеймо. На 09.06.2020г. жалбоподателите са подали нови жалби, което е извън дадения срок.
Отделно от това в тях не отстраняват нередовности.
В жалбите пред настояща инстанция не се сочат доказателства, които евентуално могат да доведат до възстановяване на пропуснатия срок.
Предвид изложените съображения Административен съд Видин намира, че определението на първоинстанционния съд е правилно и законосъобразно и следва да бъде оставено в сила.
Предвид гореизложеното на основание чл.236 във вр.с чл.221 ал.2 пред.”първо” АПК Съдът О П Р Е Д
Е Л И:
ОСТАВЯ В СИЛА № 77 от 19.06.2020г. по НАХД № 115/20г.по описа на РС Белоградчик, с което е прекратено производството по делото.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.