Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 4 от 16.07.2020, Административен съд - Видин

Съд
Административен съд - Видин
Дело
Касационно частно административно наказателно дело 108/2020
Вид
Определение № 4
Подписан
16.07.2020
В сила
16.07.2020
Състав
БОРИС ОГНЯНОВ БОРИСОВ, НЕЛИ СТЕФАНОВА ДОНЧЕВА, НИКОЛАЙ ПЕТРОВ ВИТКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.230 · Административнопроцесуален кодекс

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВИДИН

ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 4-РЗ гр. Видин,

16.07.2020 г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

Административен съд – Видин, административнонаказателен състав в закрито заседание на шестнадесети юли през две хиляди и двадесета година в състав:

Председател:

Нели Дончева

Членове:

Николай Витков

Борис Борисов при секретаря и в присъствието на прокурора като разгледа докладваното от съдия

Борис Борисов

Касационно АНД №

108 по описа за

2020 година и за да се произнесе, съобрази следното:

Постъпила е частна касационна жалба вх. № 1743/15.07.2020г. от А.М. К. и В.М.П. ***. В същата се обжалва определение № 77 от 19.06.2020г. по НАХД № 115/20г.по описа на РС Белоградчик, с което е прекратено производството по делото.

Иска се да бъде отменено горното определение, като се изтъкват мотиви за незаконосъобразност.

Административен съд Видин, като взе предвид събраните по делото доказателства, доводите на страните и посочените касационни основания в жалбата, намира следното:

Частната жалба е подадена в установения в чл.230 АПК срок и от субекти, които има интерес от обжалване, поради което е допустима.

От данните по делото във връзка с оплакванията в жалбата, Административния съд намира, че същата е неоснователна по следните съображения:

С обжалваното определение РС Белоградчик е прекратил производството по АНД № 115/20г. поради недопустимост, като е приел, че жалбоподателите не са спазили указания им срок за отстраняване на нередовности на жалбата им срещу наказателни постановления.

Видно от писмените доказателства по делото жалбата на А.М. К. и В.М.П. е неясна относно предмета на обжалване.

РС е дал тридневен срок за отстраняване на нередовности на 29.05.2020г. На 05.06.2020г. П. е получил лично съобщението, а на същата дата К. е отказала да го получи.

Указаният три дневен срок е изтекъл на 08.06.2020г./работен ден/, което е видно от пощенското клеймо. На 09.06.2020г. жалбоподателите са подали нови жалби, което е извън дадения срок.

Отделно от това в тях не отстраняват нередовности.

В жалбите пред настояща инстанция не се сочат доказателства, които евентуално могат да доведат до възстановяване на пропуснатия срок.

Предвид изложените съображения Административен съд Видин намира, че определението на първоинстанционния съд е правилно и законосъобразно и следва да бъде оставено в сила.

Предвид гореизложеното на основание чл.236 във вр.с чл.221 ал.2 пред.”първо” АПК Съдът О П Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ В СИЛА № 77 от 19.06.2020г. по НАХД № 115/20г.по описа на РС Белоградчик, с което е прекратено производството по делото.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.