Акт от 06.07.2020, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 225/2020
- Подписан
- 06.07.2020
- В сила
- 30.09.2020
Цитирани разпоредби
- чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О
П Р Е
Д Е Л
Е Н И Е
№ гр. Сливен, 06. 07. 2020 г.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – СЛИВЕН, в закрито заседание на шести юли, две хиляди и двадесета година, в състав:
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ:
ГАЛЯ ИВАНОВА
Като разгледа докладваното от административния съдия административно дело № 225 по описа на съда за 2020 г., за да се произнесе, съобрази следното:
Производството е образувано по жалба от Община Твърдица, подадена срещу Решение № BG05M9OP001-4.001-0080/10 от 22.03.2019 г. на Ръководителя на Управляващия орган на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014 - 2020, в допустимата й част съгласно Решение № 7304 от 11.06.2020 г., постановено по адм. дело № 14703 / 2019 г. по описа на Върховен административен съд на Република България – Седмо отделение. В допустимата част на жалбата материалният интерес по жалбата е в размер на 71 500 лева, като същият е формиран от сумите на неверифицираните средства по т. 1 и т. 3 и финансовите корекции по т. 1 и т. 4 от оспореното решение на Управляващия орган. Изчислена като процент върху материалния интерес, дължимата, на основание чл. 27, ал. 6, изр. 1 от ЗУСЕСИФ, държавна такса възлиза на 572 лева /0,8 на сто от 71 500 лева/.
С Разпореждане на съда от 17.06.2020 г. е констатирано, че жалбата не отговаря на изискванията на чл. 151, т. 3 от АПК – не е представен документ за платена държавна такса, дължима на основание чл.
27, ал. 6, изр. 1 от ЗУСЕСИФ, поради което и на основание чл. 158, ал. 1 от АПК, е оставена без движение, като на жалбоподателя е указано в 7-дневен срок, считано от получаване на съобщението, да внесе по сметка на Административен съд– Сливен, държавна такса в размер на 572 лева и в същия срок да представи по делото документ, удостоверяващ внасянето на определената държавна такса. Жалбоподателят е предупреден, че при неизпълнение в срок на указанията на съда, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото– прекратено.
Горепосоченото разпореждане е съобщено на жалбоподателя на 19.06.2020 г. Следователно, 7-дневният срок за отстраняване на нередовностите на жалбата изтича на 26.06.2020 г.
В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение нередовностите на жалбата не са отстранени, поради което подадената жалба в допустимата й част следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Воден от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Административен съд – Сливен
О
П Р Е Д Е
Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Община Твърдица, подадена срещу Решение № BG05M9OP001-4.001-0080/10 от 22.03.2019 г. на Ръководителя на Управляващия орган на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014 - 2020, В ЧАСТТА му по т. 1.2, т. 1.3., т. 3 и т. 4.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 225 / 2020 г. по описа на Административен съд – Сливен.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред
Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: