Определение № 593 от 15.11.2021, Районен съд - Благоевград
- Съд
- Районен съд - Благоевград
- Дело
- Гражданско дело 2369/2021
- Вид
- Определение № 593
- Подписан
- 15.11.2021
- Състав
- Татяна Димитрова Богоева Маркова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 61 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 593 гр. Благоевград, 15.11.2021 г.
РАЙОНЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, III ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на петнадесети ноември през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: Татяна Д. Богоева Маркова като разгледа докладваното от Татяна Д. Богоева Маркова Гражданско дело № 20211210102369 по описа за 2021 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е изпратено по подсъдност от ОС-Благоевград.
Образувано е въз основа на подадена искова молба от „Укев Транс“ ЕООД, ЕИК:203014231, със седалище и адрес на управление: ***, представлявано от В У чрез адвокат Н.Г.-АК-Благоевград, със съдебен адрес: ** срещу „ТРАНСМ-80“ ЕООД, ЕИК:** със седалище и адрес на управление: **, представлявано от А Д М
При проверка на редовността на исковата молба в съответствие с чл.129, ал.1 от ГПК в закрито съдебно заседание съдът е констатирал, че исковата молба, е нередовна, като с изрично Разпореждане № 861/17.09.2021г. е оставил същата без движение, като на ищеца е даден едноседмичен срок от получаване на съобщението за отстраняване на констатираните нередовности подробно посочени в разпореждането.
Съобщението за оставяне на исковата молба без движение, ведно с постановеното от съда разпореждане е редовно връчено на 01.10.2021г. на адвокат Гошев.
Срокът за отстраняване на нередовностите, констатирани от първоинстанционният съд, съобразно правилата на чл. 60 и чл. 61 ГПК, е изтекъл на 08.10.2021г. /присъствен и работен ден - петък/. До изтичането на срока и до настоящият момент не е представена поправена искова молба, в която да са отстранени посочените от съда нередовности, както и квитанция за внесена държавна такса, в посочения от съда размер като ищеца не е проявил процесуална активност за отстраняване на същите.
Налице е неизпълнение на дадените от съда указания по привеждането на исковата молба в съответствие с изискванията на закона, което представлява процесуално бездействие, имащо за последица прекратяване на производството по делото, тъй като срокът е преклузивен и след изтичането му се погасява правото за извършване на съответното процесуално действие.
1
Предвид горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът намира, че делото следва да бъде прекратено, а исковата молба върната на подателя.
Водим от гореизложеното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената искова молба от „Укев Транс“ ЕООД, ЕИК:203014231, със седалище и адрес на управление: ***, представлявано от В У чрез адвокат Н.Г.-АК-Благоевград, със съдебен адрес: ** ведно с приложенията към нея, поради неотстранени в срок нередовности на исковата молба.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 2369 по описа на Районен съд – Благоевград за 2021 г.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Окръжен съд – Благоевград, в едноседмичен срок от получаване на съобщението за изготвянето му от ищеца.
Съдия при Районен съд – Благоевград: _______________________ 2