Определение № 17 от 13.01.2023, Административен съд - Добрич
- Съд
- Административен съд - Добрич
- Дело
- Административно дело 678/2022
- Вид
- Определение № 17
- Подписан
- 13.01.2023
- Състав
- СИЛВИЯ МИНКОВА САНДЕВА-ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 1, изр. второ · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 215, т. 5 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 231 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 232 · Административнопроцесуален кодекс
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№…………/13.01.2023 г., град Добрич
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – ДОБРИЧ, в закрито заседание на тринадесети януари през две хиляди и двадесет и трета година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: СИЛВИЯ
САНДЕВА като разгледа докладваното от председателя адм.дело № 678/ 2022 г. по описа на АдмС - Добрич, намира следното :
Постъпила е частна жалба от М.В.Б., З.Г.П., С.М.В., М.П.А., Ж.И.Ц., М.Ц.Ц., К.Д.А., С.Г.П., С.Д.А., П.В.П., В.М.Ч., Я.В.Я., Е.К.М.,***, подадена чрез общия им процесуален представител – адвокат З.М., срещу определение № 517/ 05.12.2022 г. по адм. дело № 678/2022 г. по описа на Административен съд – Добрич.
Общата частна жалба е оставена без движение с разпореждане № 1586 от 15.12.2022 г. с цел заплащане на държавна такса от 30 лева от всеки един от жалбоподателите. Съобщението с разпореждането на съда е връчено на общия пълномощник на страните на 20.12.2022 г., поради което срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 04.01.2023 г. (работен ден).
След постановяване на разпореждането един от жалбоподателите - Я.В.Я., в писмена молба, подадена чрез пълномощника му, е заявил, че оттегля подадената от него частна жалба, поради което и на основание чл. 213а, ал. 2, във връзка с чл. 215, т. 5 и чл. 231 от АПК съдът следва да я остави без разглеждане.
С писмена молба вх. № 4561/
23.12.2022 г., подадена от М.В.Б., С.М.В., С.Г.П., С.Д.А., П.В.П., чрез общия им пълномощник, е заявено, че първоначално внесената сума от 65 лева е заплатена от името на С.М.В. – 30 лева, М.В.Б. – 30 лева и С.Г.П. – 5 лева. Към молбата са приложени доказателства за доплащане от С.Г.П. на 25 лева и за внасяне по 30 лева държавна такса съответно от С.Д.А. и от П.В.П..
С оглед на горното съдът намира, че частната жалба е редовно подадена от С.М.В., М.В.Б., С.Г.П., С.Д.А. и П.В.П. (лицата са отстранили нередовностите в указания за това срок), като на основание чл. 232 от АПК препис от нея следва да се изпрати на ответника с указание, че в тридневен срок може да подаде възражение с писмени доказателства по нея.
Останалите жалбоподатели - З.Г.П., М.П.А.,
Ж.И.Ц., М.Ц.Ц., К.Д.А., В.М.Ч. и Е.К.М. не са изправили в срок нередовността – не са платили дължимата държавна такса от 30 лева за всеки един поотделно в срок до 04.01.2023 г. включително, поради което и на основание чл. 213а, ал. 1, изр. второ, във връзка с чл. 231 от АПК, съдът следва да върне подадената от тях обща частна жалба.
Водим от горното и на основание чл. 213а, ал. 1, изр. второ от АПК, Административен съд – Добрич
О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА частна жалба с вх. № 4435/13.12.2022 г. на З.Г.П., М.П.А., Ж.И.Ц., М.Ц.Ц., К.Д.А., В.М.Ч. и Е.К.М., подадена чрез общия им пълномощник – адвокат З.М., срещу определение № 517/ 05.12.2022 г. по адм. дело № 678/2022 г. по описа на Административен съд – Добрич.
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 4435/13.12.2022 г. на Я.В.Я., подадена чрез адвокат З.М., срещу определение № 517/ 05.12.2022 г. по адм. дело № 678/2022 г. по описа на Административен съд – Добрич.
ДА СЕ ИЗПРАТИ препис от частна жалба с вх. № 4435/13.12.2022 г. на С.М.В., М.В.Б., С.Г.П., С.Д.А. и П.В.П., подадена чрез общия им пълномощник - адвокат З.М.,*** с указание, че в тридневен срок може да подаде възражение с писмени доказателства по нея ОПРЕДЕЛЕНИЕТО в частта на връщане и на оставяне без разглеждане на частните жалби на посочените лица може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му, а в останалата част не подлежи на обжалване.
Административен съдия :