Определение № 594 от 24.02.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 17468/2021
- Вид
- Определение № 594
- Подписан
- 24.02.2022
- В сила
- 07.07.2022
- Състав
- НАДЯ СТЕФАНОВА БАКАЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.221 · Закон за туризма
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 594 гр. София, 24.02.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 136 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти февруари през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: НАДЯ СТ. БАКАЛОВА като разгледа докладваното от НАДЯ СТ. БАКАЛОВА Административно наказателно дело № 20211110217468 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл.59 от ЗАНН.
НАХД № 17468/2021г. е образувано по жалба, подадена от „Б.Т.”ЕООД, срещу НП № К-0043382 от
31.01.2020г., издадено от Директора на
Регионална дирекция за областите София, Софийска, Кюстендил, Перник и Благоевград към дирекция”Контрол на пазара” при Комисията за защита на потребителите, с което е наложена имуществена санкция от 1 000(хиляда) лева за извършено административно нарушение по чл.221 от Закона за туризма.
Видно от представеното с административно-наказателната преписка копие на пълномощно, управителя на дружеството – жалбоподател „Б.Т.”ЕООД-Б.А.Т. е упълномощил адвокат В.Д.К. да го представлява пред НАП и Комисията за защита на потребителите относно правата за запознаване с административните преписки по издадените 19 броя наказателни постановления, сред които е и процесното, да прави извлечения, копия на документи, както и да представя молби искания и други пред Комисията за защита на потребителите.В
Заявление от
22.12.2020г.пълномощникът на „Б.Т.”ЕООД- адвокат В.Д.К. е посочил, че се е запознал и с процесното НП № К-0043382 от 31.01.2020г.(изброено под № 9).
Видно от жалбата на „Б.Т.”ЕООД, същата е подадена на 26.11.2021г. и 1 на нея е отбелязан вх.№ 95727/26.11.2021г.т.е. след изтичане на предвидения в ЗАНН 7-дневен срок за обжалване(последният ден е изтекъл на
29.12.2020г.). Седемдневният срок за обжалване по чл.59, ал.2 от ЗАНН е преклузивен и неспазването му води до недопустимост на жалбата.
Предвид гореизложеното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „Б.Т.”ЕООД, срещу НП № К-0043382 от
31.01.2020г., издадено от Директора на Регионална дирекция за областите София, Софийска, Кюстендил, Перник и Благоевград към дирекция”Контрол на пазара” при Комисията за защита на потребителите, с което е наложена имуществена санкция от 1 000(хиляда) лева за извършено административно нарушение по чл.221 от Закона за туризма, като недопустима, поради изтичане на срока за обжалване.
ПРЕКРАТЯВА на основание чл.63, ал.2 от ЗАНН производството по НАХД № 17468/2021г.по описа на СРС .
Определението за прекратяване подлежи на обжалване с частна жалба пред АССГ в 7-дневен срок от получаване на съобщение за изготвянето.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2