Определение № 856 от 29.03.2023, Районен съд - Стара Загора
- Съд
- Районен съд - Стара Загора
- Дело
- Гражданско дело 756/2023
- Вид
- Определение № 856
- Подписан
- 29.03.2023
- В сила
- 20.04.2023
- Състав
- Иван Режев
Цитирани разпоредби
- чл. 127, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 128, т. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 422, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 856 гр. С., 29.03.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – С., XII-ТИ ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадеС. и девети март през две хиляди двадеС. и трета година в следния състав:
Председател: И.Р. като разгледа докладваното от И.Р. Гражданско дело № 20235530100756 по описа за 2023 година
Делото е образувано по искова молба на Е., против Б., която с разпореждане от 22.02.2023 г. е оставена без движение, а на ищеца, чрез пълномощника му, е изпратено съобщение, в едноседмичен срок от получаването му, с поправена искова молба по чл. 129, ал. 5 ГПК, с препис за ответника (чл. 128, т. 3 ГПК), да отстрани следните нередовности на исковата си молба, а именно: 1). да посочи в същата -, защото не са посочени (чл. 127, ал. 1, т. 2 ГПК); 2). да представи по делото и документ за внесена по сметка на С. районен съд държавна такса за предявените искове по чл. 422, ал. 1 ГПК в размер на 67.74 лева, защото такава такса се дължи за същите, а документ за внасянето й не е представен (чл. 128, т. 2 ГПК).В съобщението на ищецът е и указано, че ако в дадения срок не отстрани посочените нередовности на исковата молба, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, същата ще му бъде върнат (л. 13).
Това съобщение, с препис от разпореждането, е получено редовно от ищеца на 08.03.2023 г., по реда на - ГПК, видно от върната по делото разписка (л. 15). В даденият му едноседмичен срок, изтекъл на 15.03.2023 г., същият не е отстранил нито една от посочените нередовности на исковата си молба. При това положение, съдът намери, че е налице хипотезата на чл. 129, ал. 3 ГПК, на което основание следва да върне на ищеца исковата му молба, поради неотстраняване в срок на нередовностите й, а образуваното за разглеждането й производство по делото да прекрати. По аргумент от чл. 129, ал. 3, изр. 2 ГПК, настоящото определение подлежи на обжалване само от ищеца, на когото поради това следва и да се съобщи.
Воден от горните мотиви, С. районен съд
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА на ищеца Е. исковата му молба с вх. № 4175/17.02.2023 г., поради неотстраняване в срок на нередовностите й, и ПРЕКРАТЯВА поради това образуваното за 1 разглеждането й производство по настоящото гражданско дело № 756 по описа за 2023 г. на С. районен съд.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано от ищеца с частна жалба пред С. окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на същия.
Съдия при Районен съд – С.: _______________________
2