Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 65997 от 09.05.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 12577/2023
Вид
Разпореждане № 65997
Подписан
09.05.2024
В сила
09.05.2024
Състав
ЕВЕЛИНА ОГНЯНОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 65997 гр. София, 09.05.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 62 СЪСТАВ, в закрито заседание на девети май през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ЕВЕЛИНА ОГН. МАРИНОВА като разгледа докладваното от ЕВЕЛИНА ОГН. МАРИНОВА Гражданско дело № 20231110112577 по описа за 2023 година

Постъпила е въззивна жалба с вх. № 128555/17.04.2024 г. от ответника "***" ЕООД срещу решение от 21.12.2023 г. по гр.д. № 12577/2023 г. на СРС, ГО, 62 състав.

Съгласно члл.259, ал.1 ГПК жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната.

В случая решението е връчено на ответника на 20.03.2024 г., с оглед на което срокът за обжалването му изтича на 03.04.2024 г. (сряда). Въззивната жалба е подадена по пощата на 04.04.2024 г., видно както от датата на пощенското клеймо, така и от изисканата от "***" ЕАД справка, с оглед на което се явява просрочена и като такава подлежи на връщане.

Така мотивиран и на основание чл.262, ал.2, т.1 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 128555/17.04.2024 г. и дата на пощенското клеймо - 04.04.2024 г., от ответника "***" ЕООД срещу решение от 21.12.2023 г. по гр.д. № 12577/2023 г. на СРС, ГО, 62 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му с частна жалба пред СГС.

ДА СЕ ИЗПРАТИ на жалбоподателя препис от разпореждането.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1