Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 6079 от 29.09.2021, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 3075/2019
Вид
Разпореждане № 6079
Подписан
29.09.2021
Състав
МИЛЕНА МАРИНОВА ДИЧЕВА

Цитирани разпоредби

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ ……….. гр. Пловдив, 29 септември 2021 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I отделение, XI с., в закрито заседание на двадесет и девети септември през две хиляди и двадесет и първа година, в състав:

Председател: Милена Несторова - Дичева като разгледа адм. дело № 3075 по описа за 2019 г., взе предвид следното:

Производството е образувано по касационна жалба вх. № 14115 от 06.08.2021 г., подадена от Кмета на Община Пловдив срещу решение № 1580/28.07.2021 г. по адм.дело № 3075/2019 г. по описа на Административен съд – Пловдив.

С разпореждане на съда от 09.08.2021 г. производството по подадената касационна жалба е оставено без движение с указание в 7-дневен срок от получаване на съобщението жалбоподателят да внесе държавна такса в размер на 70 лева по банковата сметка на Върховен административен съд и в същия срок да представи по делото платежния документ за внесената държавна такса.

Изрично е указано на касационния жалбоподател, че при неотстраняване на допуснатите нередовности в указания срок, касационната жалба ще бъде върната.

За нередовността на подадената касационна жалба и съответно действията, които следва да се предприемат за нейното изправяне, както и за последиците при неизпълнение на указанията на Съда, касационният жалбоподател е редовно уведомен на 16.08.2021 г. видно от приложено съобщение.

Срокът за отстраняване на констатираните нередовности е изтекъл на 23.08.2021 г. До настоящия момент няма данни така констатираните от съда нередовности да са отстранени.

В

Административен съд – Пловдив не е представен документ за платена ДТ, което е самостоятелно основание касационната жалба да бъде върната на жалбоподателя.

При това положение, поради неотстраняване на нередовностите на подадената касационна жалба в указания от съда срок (включително и до настоящия момент), същата следва да бъде върната на основание чл. 213а, ал. 1, изречение второ, от АПК.

Ето защо, съдът

Р А З П О Р Е Д И :

ВРЪЩА касационна жалба вх. № 14115 от 06.08.2021 г., подадена от Кмета на Община Пловдив срещу решение № 1580/28.07.2021 г. по адм.дело № 3075/2019 г. по описа на Административен съд – Пловдив.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщението.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: