Определение № 1256 от 22.12.2025, Районен съд - Разград
- Съд
- Районен съд - Разград
- Дело
- Гражданско дело 1879/2025
- Вид
- Определение № 1256
- Подписан
- 22.12.2025
- В сила
- 28.01.2026
- Състав
- ПАВЛИНКА АТАНАСОВА СТОЯНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 55, ал. 1 · Закон за задълженията и договорите
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1256 гр. Разград, 22.12.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – РАЗГРАД в закрито заседание на двадесет и втори декември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ПАВЛИНКА АТ. С.А като разгледа докладваното от ПАВЛИНКА АТ. С.А Гражданско дело № 20253330101879 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Депозирана е искова молба от Т. С. С., с която е предявен иск с правно основание чл. 55, ал. 1 от ЗЗД, ответникът „КРЕДИРЕКТ“ ЕООД да възстанови на ищеца заплатена сума без правно основание, ведно със законната лихва до окончателното плащане.
С разпореждане № 3534/26.11.2025 г. на ищеца са дадени указания за отстраняване на констатираните нередовности в едноседмичен срок, а именно – да заплати държавна такса в размер на 50,00 лв. по сметка на Районен съд Разград и в същия срок представи платежния документ по делото, както и да представи четливо копие на приложената като доказателство разписка от Изипей с № 0300022071812300 от 15.05.2024 г., като е предупреден, че при неотстраняване на нередовностите в законовия срок, съдът ще върне исковата молба и ще прекрати производството. Това разпореждане е съобщено на ищеца, чрез упълномощения адвокат, на 09.12.2025 г., от който момент тече срокът за изпълнение на дадените указания и същият е изтекъл на 17.12.2025 г., а ищецът и до настоящия момент не е отстранил посочените от съда нередовности, не е внесена и дължимата държавна такса, нито е депозирана молба за продължаване на срока.
Ето защо съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 11400/25.11.2025 г. по гр. д. № 1879/2025 г. по описа на Районен съд Разград, депозирана от Т. С. С., ЕГН **********, от гр. **, поради неотстраняване на нередовностите и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Окръжен съд Разград.
1
Съдия при Районен съд – Разград: _______________________ 2
----- следващ документ -----
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1256 гр. Разград, 22.12.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – РАЗГРАД в закрито заседание на двадесет и втори декември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ПАВЛИНКА АТ. С.А като разгледа докладваното от ПАВЛИНКА АТ. С.А Гражданско дело № 20253330101879 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Депозирана е искова молба от Т. С. С., с която е предявен иск с правно основание чл. 55, ал. 1 от ЗЗД, ответникът „КРЕДИРЕКТ“ ЕООД да възстанови на ищеца заплатена сума без правно основание, ведно със законната лихва до окончателното плащане.
С разпореждане № 3534/26.11.2025 г. на ищеца са дадени указания за отстраняване на констатираните нередовности в едноседмичен срок, а именно – да заплати държавна такса в размер на 50,00 лв. по сметка на Районен съд Разград и в същия срок представи платежния документ по делото, както и да представи четливо копие на приложената като доказателство разписка от Изипей с № 0300022071812300 от 15.05.2024 г., като е предупреден, че при неотстраняване на нередовностите в законовия срок, съдът ще върне исковата молба и ще прекрати производството. Това разпореждане е съобщено на ищеца, чрез упълномощения адвокат, на 09.12.2025 г., от който момент тече срокът за изпълнение на дадените указания и същият е изтекъл на 17.12.2025 г., а ищецът и до настоящия момент не е отстранил посочените от съда нередовности, не е внесена и дължимата държавна такса, нито е депозирана молба за продължаване на срока.
Ето защо съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 11400/25.11.2025 г. по гр. д. № 1879/2025 г. по описа на Районен съд Разград, депозирана от Т. С. С., ЕГН **********, от гр. **, поради неотстраняване на нередовностите и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Окръжен съд Разград.
1
Съдия при Районен съд – Разград: _______________________ 2