Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 25.05.2023, Административен съд - Стара Загора

Съд
Административен съд - Стара Загора
Дело
855/2022
Подписан
25.05.2023

Цитирани разпоредби

Р

А З П

О Р Е

Ж Д А

Н Е № гр.Стара Загора, 25.05.2023г

Съдия-докладчикът БОЙКА ТАБАКОВА в закрито заседание на двадесет и пети май две хиляди двадесет и трета година, като разгледа адм.дело № 855/ 2022 година по описа на Административен съд – Стара Загора, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 145 и сл. от

Административнопроцесуалния кодекс (АПК) във връзка с чл. 186, ал. 4 от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС).

Против постановеното Решение № 95/ 28.03.2023г е постъпила в срок касационна жалба от

„СУПЕР ШИК 12“ ЕООД гр.Стара Загора, представлявано от управителя Гено Генов.

С разпореждане от 27.04.2023г жалбата е оставена без движение и на жалбоподателя „СУПЕР ШИК 12“ ЕООД гр.Стара Загора е указано в седемдневен срок от получаване на препис от настоящото разпореждане да внесе по сметка на Върховен административен съд държавна такса в размер на 370 /триста и седемдесет/ лв и в същия срок да представи платежния документ за внесената държавна такса по делото, както и да представи препис от жалбата за другата страна.

Съобщението с указанията е получено от адвокат Илияна Т., редовно упълномощена да представлява дружеството пред Върховния административен съд по повод касационното оспорване, на

15.05.2023г. В дадения срок, изтекъл на 22.05.2023г /присъствен ден/ и до настоящия момент указанията на са изпълнени. Това налага касационната жалба да бъде върната на подателя.

Водим от горното и на основание чл.213а, ал.1, изр.2 във връзка с чл. чл.213, т.3 и т. 4 от АПК, съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА подадената касационна жалба против Решение № 95/ 28.03.2023г по адм.д.№ 855/ 2022г по описа на Административен съд Стара Загора на подателя „СУПЕР ШИК 12“ ЕООД гр.Стара

Загора.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: