Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 262805 от 11.02.2021, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Въззивно гражданско дело 13470/2020
Вид
Определение № 262805
Подписан
11.02.2021
В сила
18.03.2021
Състав
КРАСИМИР НЕДЯЛКОВ МАЗГАЛОВ, СИЛВАНА ИВАНОВА ГЪЛЪБОВА, ИВЕЛИНА МАРИНОВА СИМЕОНОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр. София,

11.02.2021г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ГО, ІІ-Д въззивен състав в закрито заседание на единадесети февруари през две хиляди двадесет и първа година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Красимир Мазгалов

ЧЛЕНОВЕ: Силвана Гълъбова

Ивелина Симеонова като разгледа докладваното от съдия Мазгалов ч.гр.дело №13470 по описа за 2020 година, за да се произнесе взе предвид следното: Производството е по реда на Глава тридесет и девета, Раздел І от ГПК.

Образувано е по жалба на длъжника „Т.С.“ЕАД с входящ №17053/18.11.2020г. на ЧСИ А.Б.№850 на КЧСИ с район на действие СГС, срещу разпореждане на ЧСИ по изп.дело №20208500400293, с което е отказано намаляване на разноските по изпълнителното дело в частта за адвокатското възнаграждение на процесуалния представител на взискателя.

ЧСИ в приложените мотиви счита жалбата за неоснователна.

Взискателят в представеното в срок възражение твърди, че жалбата е недопустима като пресрочена, евентуално- неоснователна.

Софийски градски съд, след като обсъди доводите на страните, мотивите на ЧСИ и представените преписи от материали по изпълнителното дело, намира за установено следното:

Подадената частна жалба е недопустима и като такава следва да се остави без разглеждане.

Съгласно разпоредбата на чл.436, ал.1 ГПК жалбата се подава чрез съдебния изпълнител до окръжния съд по мястото на изпълнението в двуседмичен срок от извършване на действието, ако страната е присъствала при извършването му или ако е била призована, а в останалите случаи - от деня на съобщението. В случая (както е посочено и в самата жалба) съобщението за обжалваното разпореждане е връчено на жалбоподателя на 03.11.2020г. Срокът за подаване на жалба по реда на чл.435 и следващи от ГПК е изтекъл на 17.11.2020г. (вторник, присъствен ден). Жалбата е подадена на 18.11.2020г., след изтичане на срока за обжалване.

Предвид изложеното жалбата на длъжника „Т.С.“ЕАД с входящ №17053/18.11.2020г. на ЧСИ А.Б.№850 на КЧСИ, се явява недопустима като пресрочена.

Водим от горното,

Софийски градски съд

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „Т.С.“ЕАД с входящ

№17053/18.11.2020г. на ЧСИ А.Б.№850 на КЧСИ с район на действие СГС, срещу разпореждане на ЧСИ по изп.дело №20208500400293, с което е отказано намаляване на разноските по изпълнителното дело в частта за адвокатското възнаграждение на процесуалния представител на взискателя, като пресрочена.

ПРЕКРАТЯВА производството по частно гражданско дело №13470 по описа за 2020г. на СГС, ІІ-Д въззивен състав.

Определението може да се обжалва с частна жалба в едноседмичен срок от съобщението, пред САС.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ:1 2