Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 28.09.2020, Административен съд - Хасково

Съд
Административен съд - Хасково
Дело
678/2020
Подписан
28.09.2020
В сила
08.10.2020

Цитирани разпоредби

  • чл.229 и сл. · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 49 гр.Хасково,

28.09.2020 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД – ХАСКОВО, в закрито заседание на двадесет и осми септември две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ВАСИЛКА

ЖЕЛЕВА

ЧЛЕНОВЕ: 1. ЦВЕТОМИРА ДИМИТРОВА

2. АНТОАНЕТА МИТРУШЕВА

Секретар:

Прокурор: като разгледа докладваното от съдия В.Желева ЧКАН дело №678 по описа на съда за

2020 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.229 и сл. от АПК, във вр. с чл.63, ал.2 от ЗАНН. Образувано е по частна жалба на В.Т.К. ***, против Разпореждане №789/09.06.2020 г., постановено по АНД №547 по описа на Хасковския районен съд за 2020 г., с което е прекратено съдебното производство по делото.

С Разпореждане от 11.08.2020 г. съдията-докладчик е оставил без движение частната жалба, с указание в 7-дневен срок от съобщението да се отстранят нередовностите в същата, като жалбоподателят внесе по сметка на съда дължима държавна такса в размер на 30 лева и представи по делото документ за заплащането й.

Разпореждането е съобщено на електронния адрес на жалбоподателя, като редовното връчване на съобщението на дата 17.08.2020 г. е потвърдено от получателя адв.В.К..

В законния

7-дневен срок, който отчетен от тази дата изтича на 24.08.2020 г. (понеделник, присъствен ден), както и до настоящия момент, нередовността на жалбата не е отстранена, поради което е налице основание частната жалба да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.

По изложените съображения и на основание чл.158, ал.3, във вр. с чл.228, вр. чл.236 от

Административнопроцесуалния кодекс, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на В.Т.К. ***, против Разпореждане №789/09.06.2020 г., постановено по АНД №547 по описа на Хасковския районен съд за 2020 г., с което е прекратено производството по делото.

ПРЕКРАТЯВА производството по ЧКАН дело №678/2020 г. по описа на Административен съд – Хасково.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд, в 7-дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.