Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 55422 от 05.05.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 8849/2025
Вид
Разпореждане № 55422
Подписан
05.05.2026
Състав
КРИСТИЯН РОСЕНОВ ТРЕНДАФИЛОВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 55422 гр. София, 05.05.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 167 СЪСТАВ, в закрито заседание на пети май през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ като разгледа докладваното от КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ Гражданско дело № 20251110108849 по описа за 2025 година

Срещу решението от 12.02.2026 г., постановено по гр.дело № 8849/2025 г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в, е постъпила въззивна жалба от ответника „С“ ООД, чрез адв. М..

С разпореждане от 27.03.2026 г. на жалбоподателя е било указано в едноседмичен срок от получаване на съобщението да представи препис от въззивната жалба за връчване на насрещната страна, както и да внесе по сметка на СГС държавна такса в размер на 104,58 евро и да представи вносен документ. Жалбоподателят е бил изрично предупреден за последиците при неизпълнение.

Съобщението за така постановения съдебен акт, ведно със служебно изготвен препис от същия, са били надлежно връчени на жалбоподателя, чрез процесуалния му представител, на 09.04.2026 г.

Съгласно правилото, установено в разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за отстраняване на констатирания недостатък на въззивната жалба е изтекъл на 16.04.2026 г. /присъствен ден/. До настоящия момент обаче жалбоподателят не е предприел никакви действия по изпълнение на дадените му указания. Не е релевирано и искане по реда на чл. 63, ал. 1 ГПК.

Ето защо следва да се приеме, че е налице фактическият състав, установен в разпоредбата на чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, за връщане на въззивната жалба.

Предвид изложените съображения, съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩА подадената от „С“ ООД, чрез адв. М., въззивна жалба вх.№ 92880 от 24.03.2026 г. срещу решението от 12.02.2026 г., постановено по гр.дело № 8849/2025 г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2