Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 24.10.2022, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
419/2022
Подписан
24.10.2022

Цитирани разпоредби

  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 27 гр. Русе, 24.10.2022 г.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

Административен съд –Русе, VІІІ-ми състав, в закрито съдебно заседание на 24 октомври през 2022 година в състав:

Съдия: РОСИЦА БАСАРБОЛИЕВА като разгледа докладваното от съдията БАСАРБОЛИЕВА адм. дело № 419 по описа за 2022 год., за да се произнесе, съобрази:

Производството е по. чл.158, ал.3 от АПК вр. чл.171, т.1, б.“Е“ от ЗДвП.

Образувано е по жалба на Н.Н.Н. *** против

Заповед за прилагане на ПАМ №22-0453-000075 от 26.08.2022 г., издадена от Началник РУ към ОДМВР-Русе, РУ Сливо поле.

С разпореждане от з.з. на 28.09.2022 г. жалбата на Н.Н. е оставена без движение поради констатирани нередовности /л.10 от делото/. На жалбоподателя са дадени конкретни указания за отстраняване на нередовностите – да внесе по сметка на АС-Русе държавна такса в размер на 10 лева и да представи по делото доказателства за това; да завери приложените към жалбата писмени доказателства; да представи препис от писмените доказателства, приложени към жалбата, за връчване на ответника.

Съобщението е връчено редовно - лично на оспорващия на 13.10.2022 г. /разписка нал.11 от делото/. Седмодневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 20.10.2022 г., присъствен ден. В определения законен срок жалбоподателят не е изпълнил указанията на съда, респ. не е привела жалбата в съответствие с изискванията за редовност по чл.150 и чл.151 от АПК. Жалбата се явява нередовна и образуваното въз основа на нея съдебно производство следва да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл.158,ал.3 АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Н.Н.Н. *** против Заповед за прилагане на ПАМ №22-0453-000075 от 26.08.2022 г., издадена от Началник РУ към ОДМВР-Русе, РУ Сливо поле.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 419/2022 год. по описа на АС-Русе.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ: