Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 106670 от 29.07.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 10730/2024
Вид
Разпореждане № 106670
Подписан
29.07.2024
В сила
29.07.2024
Състав
ДЕСИСЛАВА ГЕОРГИЕВА ИВАНОВА ТОШЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 414, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 416 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 106670 гр. София, 29.07.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 85 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ДЕСИСЛАВА Г. ИВАНОВА

ТОШЕВА като разгледа докладваното от ДЕСИСЛАВА Г. ИВАНОВА ТОШЕВА Частно гражданско дело № 20241110110730 по описа за 2024 година Съдът констатира, че в срока по чл. 414, ал. 2 ГПК не е постъпило възражение от длъжника В. С. Н. след редовно лично връчване на препис от заповедта за изпълнение на 20.04.2024 г. В случая 1-месечният срок за възражение е бил до 20.05.2024 г. включително, като последният ден от срока е бил присъствен, а възражението е подадено едва на 23.05.2024 г. От това следва, че то е подадено след изтичане на законоустановения срок, поради което заповедта за изпълнение е влязла в сила по отношение на този длъжник.

Така мотивиран и на основание чл. 416 ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист срещу В. С. Н..

Да се извърши съответното отбелязване върху заповедта по реда на чл. 416 ГПК.

Разпореждането подлежи на обжалване пред СГС с частна жалба в 2-седмичен срок, който за заявителя тече от връчването на разпореждането, а за длъжника – от връчването на поканата за доброволно изпълнение.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1