Разпореждане № 106670 от 29.07.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 10730/2024
- Вид
- Разпореждане № 106670
- Подписан
- 29.07.2024
- В сила
- 29.07.2024
- Състав
- ДЕСИСЛАВА ГЕОРГИЕВА ИВАНОВА ТОШЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 414, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 416 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 106670 гр. София, 29.07.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 85 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ДЕСИСЛАВА Г. ИВАНОВА
ТОШЕВА като разгледа докладваното от ДЕСИСЛАВА Г. ИВАНОВА ТОШЕВА Частно гражданско дело № 20241110110730 по описа за 2024 година Съдът констатира, че в срока по чл. 414, ал. 2 ГПК не е постъпило възражение от длъжника В. С. Н. след редовно лично връчване на препис от заповедта за изпълнение на 20.04.2024 г. В случая 1-месечният срок за възражение е бил до 20.05.2024 г. включително, като последният ден от срока е бил присъствен, а възражението е подадено едва на 23.05.2024 г. От това следва, че то е подадено след изтичане на законоустановения срок, поради което заповедта за изпълнение е влязла в сила по отношение на този длъжник.
Така мотивиран и на основание чл. 416 ГПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист срещу В. С. Н..
Да се извърши съответното отбелязване върху заповедта по реда на чл. 416 ГПК.
Разпореждането подлежи на обжалване пред СГС с частна жалба в 2-седмичен срок, който за заявителя тече от връчването на разпореждането, а за длъжника – от връчването на поканата за доброволно изпълнение.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1