Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 36436 от 01.09.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 22645/2025
Вид
Определение № 36436
Подписан
01.09.2025
Състав
ИВЕЛИНА МАРИНОВА СИМЕОНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 63 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 36436 гр. С., 01.09.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на първи септември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20251110122645 по описа за 2025 година намери следното:

С разпореждане № 109870/11.07.2025 г. съдът е констатирал, че подадената искова молба е нередовна, поради което е дал възможност на ищеца да отстрани констатираните нередовности в едноседмичен срок от съобщението, а именно: 1. да посочи кой е ответник по делото, доколкото Дирекция „О.П.“, район К.С. гр. С. не е правосубектна; да обоснове правния си интерес от водене на производството спрямо сочения от него ответник; 2. да уточни конкретното противоправно поведение, извършено от ответника, в резултат на което твърди, че е сторил разходи в размер на претендираната сума, като посочи кога е било извършено, от кого и по какъв начин; 3. да формулира надлежен петитум на исковата си молба, съответен на наведените фактически твърдения за конкретно осъщественото противоправно поведение; 4. да представи доказателства за внесена по сметка на Софийски районен съд държавна такса в размер на 50 лева. На ищеца са указани и последиците при неизпълнение на указанията в срок - че исковата молба ще бъде върната и производството по делото ще бъде прекратено на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.

Препис от разпореждането е връчен на ищеца на 06.08.2025 г., чрез пълномощника му – адв. Ч. Т., като срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 13.08.2025 г. – сряда, работен ден, но указанията и до настоящия момент не са изпълнени, нито е подадена молба за продължаване на срока за изпълнението им по реда на чл. 63 ГПК.

При това положение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото - прекратено.

Така мотивиран, Софийски районен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 139064/17.04.2025 г., подадена от А. Л. Ц., ЕГН ********** срещу Дирекция „О.П.“, район К.С. гр. С..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 22645/2025 г. по описа на СРС, 48 състав.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1