Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 25344 от 18.07.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 15647/2023
Вид
Определение № 25344
Подписан
18.07.2023
В сила
18.07.2023
Състав
ГОСПОДИН СТОЯНОВ ТОНЕВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 25344 гр. София, 18.07.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 178 СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети юли през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ГОСПОДИН СТ. ТОНЕВ като разгледа докладваното от ГОСПОДИН СТ. ТОНЕВ Гражданско дело № 20231110115647 по описа за 2023 година

Подадена е искова молба с вх. № 49737/22.02.2023 г. от "ТЕСДО" ЕООД срещу “ИНТЕРНЕШЪНЪЛ САЛАМАНКА КАПИТАЛ“ ООД.

С разпореждане на съда от 08.06.2023 г. молбата е оставена без движение, като са дадени подробни указания на ищеца за изправяне нередовността на молбата и последиците от неизпълнение на указанията в срок.

Препис от горепосоченото разпореждане е получено от пълномощник на ищеца на 14.06.2023 г.

Съдът, след като констатира, че законовият срок е изтекъл на 21.06.2023 г. и до момента указанията не са изпълнени, счита, че исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото - прекратено.

Така мотивиран и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 49737/22.02.2023 г. в частта, по която след Разпореждане №37520/23.03.2023 г. по гр. д. №9525/2023 г. по описа на СРС, 60 състав, е образувано гр. д.

№ 15647/2023 г. по описа на СРС, 178 състав.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 15647/2023 г. по описа на Софийския районен съд, второ гражданско отделение, 178 състав.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

Препис от определението да се връчи на ищеца.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1